אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הילדה היחידה בגמר: "לא יודעת איך הגעתי לשם" צילום: גיא אסיאג

הילדה היחידה בגמר: "לא יודעת איך הגעתי לשם"

ניקול אברמנקוב הגיעה למקום השלישי באולימפיאדת המתמטיקה. בעשר שנות האולימפיאדה זכתה רק ילדה אחת במקום הראשון

11.03.2010, 09:32 | אורי סופר

יום אחרי הגמר שבו השתתף יונתן קוגן נערך באולפני הרצליה גמר מקצה אולימפיאדת המתמטיקה לתלמידי בתי ספר יסודיים. שישה ילדים בכיתות ו' ו־ז' התחרו בו על 50 אלף שקל. אחת מהם היתה ניקול אברמנקוב, בת 11 מירושלים, שהשתתפה באולימפיאדה לראשונה. בעשר שנות האולימפיאדה זכתה רק ילדה אחת במקום הראשון, וניקול, גם היא בת להורים שעלו בשנות התשעים מברית המועצות, רוצה להיות השנייה.

ניקול אברמנקוב והוריה. "טבעי שהפסדתי. המתחרים שלי היו בכיתה ז ניקול אברמנקוב והוריה. "טבעי שהפסדתי. המתחרים שלי היו בכיתה ז'" | צילום: גיא אסיאג ניקול אברמנקוב והוריה. "טבעי שהפסדתי. המתחרים שלי היו בכיתה ז

"בכלל לא חשבתי שאני אגיע לגמר", היא אומרת. "פתרתי את השלבים הראשונים באינטרנט עם ההורים שלי, והלכתי לשלבים הבאים בבית הספר. בחצי הגמר היה מאוד קשה והייתי לחוצה מאוד. כשהתקשרו אליי להגיד לי שעברתי הייתי בהלם. לא רציתי להראות כמה אני שמחה אז שאלתי שאלות כמו מתי זה ואיפה זה. רק אחרי שניתקתי את הטלפון צרחתי 'ישששששש!'. אבל לא סיפרתי לחברים שלי. ההורים שלי המליצו לי לא לספר לאף אחד כי הם חשבו שילדים יקנאו".

ניקול הגיעה למקום השלישי, לאחר שהובילה בשלבים הראשונים. על הבמה היא נראתה מאוכזבת, אך התעודדה למראה פרס התנחומים. "בעצם לא ציפיתי לזכות במקום הראשון. קיוויתי שאולי אני אצליח להגיע למקום השני אבל זה לא קרה. לא נורא. אחרי הכל, כל הילדים שם בכיתה ז' ואני רק בכיתה ו', וזה די טבעי שאני לא אצליח לנצח אותם".

איך הצלחת להיות הילדה היחידה שהגיע לגמר מ־35 אלף מתמודדים?

"לא יודעת. במקרה".

לכתבות נוספות במוסף "כלכליסט" לחצו כאן

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כל הכבוד לבנות!
כל הכבוד ניקול! אני חייבת לתקן טעות כאן - אנחנו מכירים את האולימפיאדה הזאת כ5 שנים ובשנים האלה היו לפחות 2 זוכות במקום הראשון, אז ניתן כבוד גם לגליה (שנמצאת השנה בשליחות בארצות הברית ולכן לא השתתפה) וסהר שהפעם הצליחה קצת פחות טוב מ6 בנים בני גילה אבל בטוח עוד נשמע אליה בהמשך! יתכן שהיו עוד בנות זוכות באולימפיאדות 1-5 או בגילאים אחרים, אני לא מכירה את כל הזוכים. אבל כן, יש כנראה פחות בנות שמשתתפות ואולי הבנות מתרגשות יותר וטועות מהתרגשות, אבל בהחלט יש קבוצה מכובדת שמגיעה למקומות גבוהים בתחרויות מתמטיקה. קדימה, בנות!
גלינה , כרכור  |  14.03.10
3.
אני מעריכה שבאופן יחסי אין הרבה בנות בתחרויות האלו
וזו הסיבה שעד כה רק ילדה אחת זכתה. יחסיות, קוראים לזה. הלוואי שההורים היו דוחפים את הילדים בהתאם לכישורים שלהם כי אין שום סיבה שילדות לא יתברגו לתחומים הללו במספרים יותר גדולים. על על פנים, ברכות חמות, ניקול, על ההצלחה. :)
יחסיות  |  13.03.10