אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים מכונית חדשה וזולה? תעברו לרשות הפלסטינית

רוצים מכונית חדשה וזולה? תעברו לרשות הפלסטינית

מס הקנייה על מכוניות חדשות ברשות הפלסטינית יירד מ-75% ל-50%, לעומת 83% בישראל. רשות המסים הבהירה: ישראלים לא יוכלו להנות מההטבה

10.03.2010, 14:23 | שרון ביידר

רשות המסים פירסמה הנחיית אוטונומיה לפיה ברשות הפלסטינית הוחלט להוריד את מס הקנייה על מכוניות חדשות מ-75% ל-50%.

בנוסף אימצו ברשות הפלסטינית מס קנייה מופחת על מכוניות היברידיות - 30% בדומה לישראל. על מכוניות חשמליות ייגבה שיעור מס דומה לישראל שיעמוד על 10%.

מס הקנייה בישראל גבוה משמעותית ועומד על 83% (לפני זיכוי שמקבלות מכוניות בעלות ציון ירוק נמוך על פי טבלת זיהום כלי רכב שפירסמה רשות המסים).

ההפחתה ברשות הפלסטינית מתייחסת למס הקנייה בלבד, תשלומי המכס והמע"מ נותרו על כנם, אך עדיין מדובר בהוזלה משמעותית. במקרה של מכונית משפחתית פופולארית שעולה בישראל כ-120 אלף שקל, ישלם עליה הלקוח ברשות הפלסטינית כ-14 אלף שקל פחות.

ברשות המסים הובהר כי פעולה של העברת מכוניות מהרשות הפלסטינית לישראל בניסיון לחסוך את הפרשי המס אינה אפשרית, ורכב שיועבר מהרשות הפלסטינית לישראל יידרש לעבור הליך רישוי ישראלי ויידרש להשלים את ההפרש בין מס הקנייה ברשות הפלסטינית למס הקנייה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מס קניה
תגידו לא נמאס לכם לחלוב את הנהגים? כל שני וחמישי משנים את המיסוי אולם בסוף המחיר אף עולה . הגיע הזמן שתורידו את מס הקנייה על מכונית ,המדינה מעדיפה לקבל מס קנייה בגובה 100% אולם הנזק מהתאונות וממשפחות שכולות שהמדינה משלמת גבוה באלף מונים מהמס קנייה. עד מתיי המדינה תכסה את עינה ותעדיף את ההכנסה המיידית במקום לחשוב לטווח ארוך ולהציל את הקורבנות הבאים בכבישים. 100% מס קנייה על מכונית = להמשיך לנסוע בטרנטה מסוכנת. לא ברור לך שר בתחבורה. אין היגיון לקנות מכונית חדשה ולשלם 100% מס, ולאחר 5 שנים להחליף ולשלם שוב 100% מס דיי דיי נמאס לנו מהמדיניות המעווטת הזו.
נפגע  |  10.03.10
לכל התגובות