אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - אורי שני: "אם אג"ח ו' יגיעו לבית משפט הם יקבלו בראש" צילום: יובל חן

פרסום ראשון - אורי שני: "אם אג"ח ו' יגיעו לבית משפט הם יקבלו בראש"

מנכ"ל פולאר מגיב לראשונה לאיום של אג"ח ו' לפרעון מיידי: "תמוה שדווקא כשחתמנו על הסכם הלוואה עם קרן מנוף בעלי האג"ח נזכרו לדרוש פרעון מיידי". מעלות הורידה דירוג אג"ח ה' של פולאר ל-cc

10.03.2010, 16:44 | רחלי בינדמן

אורי שני, מנכ"ל פולאר השקעותמגיב לראשונה בראיון ל"כלכליסט" לכוונת מחזיקי אג"ח ו' להעמיד את יתרת החוב של החברה כלפיהם לפרעון מיידי. "אתמול נחתם ההסכם עם קרן המנוף אוריגו במסגרתו היא תעמיד לנו הלוואה של 100 מיליון שקל. זאת לאחר בדיקת נאותות שביצעה הקרן לחברה של למעלה מחודשיים שכללה את מיטב השמאים, עורכי הדין ורואי החשבון. עצם זה שאוריגו מלווה לנו כסף מהווה תעודת הכשר לחברה ומשכך תמוה הדבר שדווקא כעת דורשים אג"ח ו' פרעון מיידי".

נציגות מחזיקי אג"ח ו' טוענת כי יש חשש ממשי שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה. בינואר הקרוב חל תשלום הקרן הראשון של אג"ח ו' בהיקף של 30 מיליון שקל. זאת לאחר שהחברה תשלם את יתרת החוב למחזיקי אג"ח ה' בסוף מרץ בהיקף של 91 מיליון שקל ובכך תרוקן את קופת החברה.

"לצד ההלוואה מאוריגו אנחנו יוצאים בתכנית מימושים של נכסים בהיקף של 100 מיליון שקל ב-2010, כשבכוונתנו להתמקד בפעילות נדל"ן ולהמשיך ולהשקיע בפיתוח עסקי נדל"ן בחו"ל" אומר שני. "אנחנו לא מבינים את אג"ח ו', אולי הם רוצים להעלות את תשואת האג"ח, כרגע הם עושים בעיקר כותרות בלי עילה".

אילו נכסים בכוונתכם לממש?

"גם בעלי אג"ח ו' הרימו גבה כשאמרנו להם שאנחנו לא יכולים לענות על השאלה הזו. אני חוזר ואומר מה שאמרתי כבר להם. אני מוכן לספר מה הנכסים שתחת מו"מ למכירה לנאמן האג"ח תחת הבטחת סודיות שאחרת המו"מ יפגע. עד כה הנאמן לא פנה אלי בענין."

שני ציין כי בכוונת החברה לחזור ולגייס חוב בעתיד אך בתשואות בהן נסחרות היום האג"ח של פולאר (15%-20%) האפשרות לא עומדת על הפרק. בשורה התחתונה הוא אומר "אנחנו לא מבינים את ההתלהמות של אג"ח ו', אין להם עילה ואם הם ילכו לבית משפט הם יקבלו בראש".

בעלי אג"ח ו' פועלים באופן דומה לסיפור של אפריקה. הם חוששים שאם האג"ח הקצרות יקבלו תשלום כעת לא יוותר די כסף לשלם להם.

"יש הבדל בינינו לבין אפריקה. אפריקההודתה שהיא אינה יכולה לשלם את כל חובותיה ובגלל זה גובש הסדר. אנחנו אמרנו ואומרים גם היום שאנחנו יכולים לשלם. אוריגו מלווים לנו 100 מיליון שקל ואנחנו עוד מגדילים ואומרים שגם בלי אוריגו היינו יכולים לעמוד בכל ההתחייבויות. הכספים של אוריגו יסייעו לנו להמשיך להשקיע בפעילות בארה"ב ובארץ.

אם אתם כל כך מאמינים שתעמדו בהתחייבויות למה שלא תבצעו רכישה עצמית של אג"ח ו'?

"אנחנו פתוחים להצעות לקנות חזרה אג"ח. אם נראה שמדובר במהלך רווחי עבורנו בהחלט נבצע אותו. בינתיים צריכים להשלים עוד כמה פעולות מול אוריגו לפני שנוכל לרכוש אג"ח. אנחנו בהחלט שוקלים מהלך כזה".

בעל השליטה זיל פלדמן התחייב להזרים 25 מיליון שקל ביוני. הוא יעשה זאת?

"אני לא רואה אפשרות אחרת. הוא התחייב".

בתוך כך, הודיעה חברת דירוג האשראי מעלות S&P על הורדת דירוג אג"ח ה' של פולאר מדירוג של BB+ ל-CC. זאת על רקע הודעת מחזיקי אג"ח ו' על כוונתם להעמיד את האג"ח לפרעון מיידי. "יש לנו חשש כי פעולות מחזיקי אג"ח ו' עלולות להביא לאי תשלום במועד של אג"ח ה'", אומרים במעלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות