אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית: ריבוע כחול לא נותנת את ההנחות שהבטיחה לבעלי כרטיס YOU צילום: אוראל כהן

בקשה לייצוגית: ריבוע כחול לא נותנת את ההנחות שהבטיחה לבעלי כרטיס YOU

לטענת התובע, קופאית ברשת אלונית אמרה: "זה בולשיט הכרטיס הזה". היקף התביעה: 49 מיליון שקל

10.03.2010, 18:53 | מארק שון

מועדון הלקוחות הריבוע הכחול-דור אלון אינו מכבד את ההבטחות שהוא מפרסם לחברי מועדון הלקוחות YOU, כך נטען בתביעה ייצוגית שהוגשה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה. אריאל איציקוביץ ממושב אביאל שליד זכרון יעקב הגיש את התביעה נגד מועדון הלקוחות ריבוע כחול-דור אלון, מגה ודור אלון שבשליטת קבוצת וייסמן-בירן, קבוצה הנשלטת על ידי אנשי העסקים דודי ויסמן ועורך דין שרגא בירן.

בתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין יצחק אהרונוב ושלומי הס נכתב, כי חברי המועדון אמורים לקבל הנחה בשיעור של 10% בכל רכישה שיבצעו באחת החנויות ברשת אלונית. בפועל בחלק מהחנויות ההנחה לא ניתנת כלל ובחלקן ניתנת רק בשיעור של 5%.

הריבוע הכחול-דור אלון מפעילה מאוגוסט 2009 מועדון לקוחות בשם YOU המבטיח הנחות בסניפי החנויות הקשורות למועדון הלקוחות. בין היתר מצוין בפרסומים שאלונית תעניק לחברי המועדון הנחה בשיעור של 10% מהרכישה. התביעה מתבססת בין היתר על פרוספקט שנמסר לחברי המועדון.  

לטענת התובע איציקוביץ, שמתגורר באזור זכרון יעקב, מאז הצטרפותו למועדון השתדל לרכז את קניותיו בחנויות רשת אלונית ובעיקר בחנות בעין-שמר. פניותיו של התובע להנהלת הרשת ופנייתו של ארגון "אמון הציבור" לחברה לא נענו. בינואר האחרון הוא רכש בסניף אלונית במשמר השרון ונוכח לראות שגם שם אין לו הנחה, כאשר שאל את הקופאית מדוע הוא נענה כי "זה בולשיט הכרטיס מועדון הזה".

מספר חברי המועדון כפי שכתוב באתר האינטרנט של הקבוצה הוא כ-470 אלף חברים והתובע מעריך את גובה התביעה הייצוגית בכ-49 מיליון שקל.

דור אלון מסרה בתגובה: "החברה עומדת בהתחייבותה למתן 10% הנחה בחנויות הנוחות 'אלונית', למחזיקי כרטיס מועדון YOU. לגבי התביעה האמורה, ברגע שנקבלה נתייחס ונגיב בהתאם, לרבות הפגיעה לכאורה בשמנו הטוב".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אין גבול לחוצפה הישראלית
מישהו גבה כסף בעבור הכרטיס ???! כולה כרטיס מועדון , זה חינם , זה נותן הטבות , תרצה תקנה לא תרצה אל תקנה , ברור שאין לו פה קייס , ואני מקווה שהריבוע הכחול יתבעו לו את הצורה על פגיעה בשמה הטוב . והוא יצטער על הרגע שהוא בכלל חשב לתבוע . וזה יהיה תקדים לכל הפרחחים האחרים . ועוד דבר , אמון הציבור , גוף בלתי תלוי , יושבים בו אנשים נורמלים וצלולים , חייבים לסנן את כל האספסוף האלה שמחפשים להתעשר על חשבון חברות וגופים .
עידן , מרכז  |  10.03.10
לכל התגובות