אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ואליד בן טלאל שומר על מעמדו כאיש העשיר ביותר בעולם הערבי צילום: בלומברג

ואליד בן טלאל שומר על מעמדו כאיש העשיר ביותר בעולם הערבי

הונו של הנסיך הסעודי מגיע לכ-19.4 מיליארד דולר, הממקמים אותו במקום ה-19 בדירוג העולמי של פורבס. במקום השני נמצא איש העסקים הסעודי מוחמד אלעמודי עם הון של כ-10 מיליארד דולר

11.03.2010, 22:31 | דורון פסקין

דירוג פורבס מדרג את איל ההון הסעודי ואליד בן טלאל כאיש העשיר ביותר בעולם הערבי. הונו של הנסיך הסעודי מגיע לכ-19.4 מיליארד דולר. בדירוג העולמי נמצא המיליארדר הסעודי במקום ה-19. לפי המגזין היוקרתי, מניות חברת "קינגדום הולדינג" שבן טלאל מחזיק בה 95% עלתה בשבועות האחרונים ב-49% דבר שהעלה באופן משמעותי את ההערכות לגבי הונו.

בבעלות בן טלאל ארמונות ונדל"ן בשווי של כ-3 מיליארד דולר וכן תכשיטים בשווי 730 מיליון דולר. בנוסף, בבעלותו 4 מטוסים פרטיים.

איש העסקים הסעודי מוחמד אלעמודי הוא השני ברשימת עשירי ערב עם הון המוערך על ידי פורבס בכ-10 מיליארד דולר. בדירוג העולמי נמצא אלעמודי במקום ה-64. נאסר חוראפי מכווית הוא הערבי השלישי בדירוג עם הון כולל של 8.7 מיליארד דולר המעניקים לו את המקום ה-77 בדירוג העולמי.

מצרים היא המדינה הערבית היחידה מחוץ לאזור המפרץ שהצליחה להכניס שני שמות לרשימת עשרת העשירים בעולם הערבי. מדובר בנאסיף סווירס עם הון כולל של 5.9 מיליארד דולר ואנסי סווירס עם הון של למעלה מ-3 מיליארד דולר.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות