אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא ראוי לשימור: סטיב ג'ובס קיבל היתר להרוס את אחוזתו בת 85 השנים צילום: בלומברג

לא ראוי לשימור: סטיב ג'ובס קיבל היתר להרוס את אחוזתו בת 85 השנים

מנכ"ל אפל התגורר בג'קלינג האוס במשך כעשור והחליט להרוס את אחוזת הענק המתפוררת כדי להקים במקומה בית קטן יותר

13.03.2010, 18:38 | סוכנויות הידיעות

שופטת במחוז סאן מתיאו, קליפורניה, סללה את הדרך למען סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל, שמתכוון להרוס את האחוזה ההיסטורית שבבעלותו בגבעות וודסייד, מדרום לסן פרנסיסקו; זאת בהנחה שפעילי שימור הסביבה לא יצליחו לערער על פסיקתה לפני שג'ובס יקבל לידיו את אישור ההריסה.

האחוזה של ג האחוזה של ג'ובס האחוזה של ג

בפסיקה תומכת השופטת מרי ויינר בהחלטת מועצת העיר וודסייד מ־2009, המאפשרת את הריסת האחוזה עצומת הממדים. האחוזה המתפוררת בת 30 החדרים, ג'קלינג האוס, בנויה בסגנון ספרדי קולוניאלי. ג'ובס מעוניין להרוס אותה ולהקים בשטח בית קטן יותר. ב־2004 קיבל ג'ובס אישורים מהמועצה המקומית להחריב את המבנה, אך פעילי שימור הסביבה הקימו את הארגון "שמרו את מורשתנו" (Uphold our Heritage) כדי להילחם בהחלטה.

ג'ובס יכול עתה לפתוח בתהליך של קבלת אישור ההריסה המחייב עמידה בכמה תנאים הקשורים בין השאר למיחזור חומרי בניין — כך לפי דוברת מטעם המועצה המקומית, סוזן ג'ורג'. לדבריה, התהליך יימשך קרוב לוודאי כחודשיים. לארגון "שמרו את מורשתנו" ניתן פרק זמן של 60 יום כדי להגיש ערעור נגד פסיקת ויינר. "השגת צו ההריסה לא תתרחש בן לילה", הדגישה ג'ורג'.

האדריכל ג'ורג' וושינגטון סמית', שפעל בעיקר בסנטה ברברה, הקים את בית ג'קלינג לאיל הנחושת דניאל ג'קלינג, ב־1925. ג'ובס רכש את הבית בראשית שנות השמונים והתגורר שם כעשור, לפני שהשכיר אותו ולבסוף השאיר אותו נטוש. הסכם שנחתם בקיץ שעבר, אשר במסגרתו אמור היה המשקיע גורדון סמיית' לפרק, לאחסן ובשלב מסוים להקים מחדש את בית ג'קלינג, התמסמס באוקטובר, גם על רקע התביעה המשפטית המתמשכת. עם זאת, תושבת וודסייד, מגאלי יוהו, ציינה בסוף השבוע כי היא ובעלה ג'ייסון נמצאים במגעים עם פרקליטו של ג'ובס, הווארד אלמאן, בנוגע להעתקת האחוזה למגרש שבבעלותם, המרוחק כ־5 ק"מ.

"זה נמצא עדיין בדיונים", אמרה מגאלי. "אנחנו ממתינים. עכשיו כשיצאה הפסיקה, אני לא בטוחה כיצד זה ישפיע על המהלכים". יוהו סיפרה כי התאהבה בג'קלינג האוס גם משום שגדלה בבית בסגנון דומה, בפרו. פרקליט מטעם ארגון פעילי הסביבה, דאג קארסטנס, אמר כי הם עדיין בודקים אם לערער על החלטת ויינר, אך ישקלו לוותר אם ג'ובס ויוהו יגיעו להסכמה לגבי העברת הבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות