אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזווית המקומית: "לבנק יש ניסיון מוצלח עם ישראלים" צילום: אוראל כהן

הזווית המקומית: "לבנק יש ניסיון מוצלח עם ישראלים"

המימון המשותף שנתנו בנק EBRD וגופים הקשורים לישראל עומד לפי ההערכות על 1.72 מיליארד יורו

15.03.2010, 13:11 | ענת ציפקין

המימון המשותף שנתנו בנק EBRD וגופים הקשורים לישראל עומד לפי ההערכות על 1.72 מיליארד יורו (נכון לינואר 2010). מסכום זה המימון שנתנה מדינת ישראל עומד על 140 מיליון יורו, והמימון שהגיע מגופים ישראליים פרטיים עומד על 549 מיליון יורו.

רוב הפעילות הישראלית התמקדה ברוסיה, רומניה, קזחסטן ומדינות ברית המועצות לשעבר, בעיקר בתחומי התעשייה, המסחר, החקלאות, האנרגיה, הפיננסיים והנדל"ן.

"לא בכל יום מגיע לישראל סגן נשיא בכיר של בנק בסדר גודל כזה", אומר עו"ד מני גורמן ממשרד עוה"ד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות', המעניק ייעוץ משפטי לחברות ישראליות הפועלות מול EBRD. גורמן מוסיף כי "שיתוף הפעולה בין הבנק לחברות הישראליות מוצלח מאוד, ו־EBRD הוא גוף מיומן ומקצועי, בעל גישת עבודה נוקשה, קונסטרוקטיבית ויסודית, שהיא הדרך המתבקשת לעשיית עסקים כשנותנים אשראי במדינות שבהן לא קל לעבוד".

ג'ק ויכסלבאום מחברת מגנה קפיטל, המסייעת לחברות ישראליות, מוסיף כי הבנק נהנה מיתרון גדול במדינות שבהן המערכת הבנקאית אינה מפותחת דיה, או במדינות שלהן מחסור במקורות מימון לתחומים ספציפיים. "כל מי שרוצה מימון לפרויקט,צריך לבחון את האפשרות לעבוד מול EBRD", מסכם ויכסלבאום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות