אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שופרסל: גם רבוע כחול עוברת לסדרנות עצמית צילום: רונן אקרמן

אחרי שופרסל: גם רבוע כחול עוברת לסדרנות עצמית

רשת המזון השנייה בארץ מתכננת לעבור לסדרנות עצמית במהלך 2011, וצפויה להיכנס אף היא למאבק מול הספקים שמתנגדים למהלך

15.03.2010, 09:40 | מיכל תוסייה כהן

לפני כמה חודשים עוררה שופרסל סערה בשוק המזון כאשר המנכ"ל אפי רוזנהויז הודיע לספקים כי הרשת עוברת לסדרנות עצמית. כעת רשת רבוע כחול, בניהולו של המנכ"ל זאב וורמברנד, מודיעה כי גם היא החליטה לעבור לשיטה זו, החל מהשנה הבאה. ההחלטה הסופית על המהלך תתקבל בישיבת דירקטוריון של הקבוצה במהלך היום. 

בסדרנות עצמית רשתות המזון מסדרות את המוצרים של הספקים על המדפים, ולא הספקים עצמם. הסדרנות העצמית נהוגה בכל העולם, וישראל היא למעשה אחת המדינות הבודדות שבה הספקים עדיין שולטים על סידור המוצרים על המדף, מתוך תפיסה הדבר כי כך הם מעודדים את מכירות המוצרים שלהם.

למעשה, הספקים רואים בסידור של המוצרים שלהם אחד ממנגנוני הכוח שנותרו להם אל מול רשתות המזון, ולכן באופן טבעי, הספקים הגדולים, כמו אסם ותנובה, מתנגדים למהלך. גדי לסין, יו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים, אף ביקש לפני כמה חושים מהממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, להכריז של רשת שופרסל כמונופול.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
תעשה סדר קודם בסניפים שלך אדון זאב!!!!!!!!!
אדון זאב נכבד.לפני שאתה שאתה מוציא את הסדרנים של כל חברות המזון .קודם כל תדאג לתפעול של הרשת שלך .שופרסל עושה לכם "בית ספר " כל מבצע ששופרסל עושה אתה "מנסה " להיות כמו שופרסל אבל מה לעשות .מי שהיה מנכ"ל קופת חולים לא יכול לנהל עסק של מזון .הרסת במו ידך את הרשת .בגללך רשת 4 גדלו כמו "פטריות " אז לפני שאתה מרים את הדגל ומוציא תסיק מסקנות אישיות ."איפה הימים של אורי פלח" הרשת הייתה מתנהלת כמו הייטק.
בנצי אח גדול , יהוד  |  15.03.10