אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים: אורי פז יקבל "מענק הצטרפות" של 240 אלף שקל צילום: אוראל כהן

בנק ירושלים: אורי פז יקבל "מענק הצטרפות" של 240 אלף שקל

דירקטוריון הבנק אישר תנאי העסקתו של המנכ"ל המיועד: שכרו החודשי יעמוד על 120 אלף שקל; קיבל חבילת אופציות בשווי 7 מיליון שקל

15.03.2010, 11:40 | תומר זלצר

דירקטוריון בנק ירושלים אישר אתמול (א') את תנאי העסקתו של אורי פז, שייכנס לתפקיד מנכ"ל הבנק בקרוב - לאחר שהמינוי יקבל את אישור הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל. חוזהו של פז בבנק ירושלים הוא לתקופה של ארבע שנים, כאשר כל צד רשאי לסיים את ההתקשרות בהודעה מוקדמת, בכתב, של שישה חודשים.

משכורתו החודשית של פז בבנק ירושלים תעמוד על 120 אלף שקל ברוטו והוא יקבל "מענק הצטרפות" של 240 אלף שקל.

בנוסף, פז יהיה זכאי למענק בגובה 240 אלף שקל אם במהלך שנת עבודתו הראשונה בבנק, המניה תיסחר במשך 30 ימים רצופים במכפיל הון של לפחות 1. פז יהיה זכאי למענק נוסף של 240 אלף שקל אם במהלך השנה הראשונה לכהונתו תתקיים הנפקה הונית של מניות הבנק (פרטית או לציבור) לפי שווי המשקף 120% משווי ההון העצמי של הבנק.

מענק שנתי של עד 2.9 מיליון שקל

פז יהיה זכאי למענק שנתי, בהתאם לתוכנית מענקים שנתית הנגזרת מהממוצע של התשואה להון ושל שיעור הגידול בהון של הבנק. המענק השנתי יהיה החל מגובה של 360 אלף שקל (ממוצע תשואה להון וגידול בהון של 9%) ועד לתקרה של 2.9 מיליון שקל (ממוצע של 15%). תשלום כל מענק שנתי יתפרס על פני שלוש שנים (50% בשנה הראשונה ו-25% בשנה השנייה והשלישית) כאשר תשלום כל חלק מהמענק מותנה בהמשך עמידה ביעדים בשנה הקבועה לתשלומו.

חלק מתנאי העסקתו של פז כוללים חבילת אופציות בשווי כלכלי של כ-7 מיליון שקל. בסוף יוני יחליט דירקטוריון הבנק אם האופציות יהיו מסוג "פנטום" (משולמות במזומן) או אופציות רגילות הניתנות להמרה למזומן על פי שיקול דעתו הבלעדי של הבנק. שוויין הכלכלי של האופציות מוערך כיום בכ-7 מיליון שקל.

בסיום העסקתו, למעט בנסיבות שבהן ניתן לפטר ללא פיצויי פיטורים, יהיה פז זכאי למענק הסתגלות שינוע בין 360 אלף שקל לבין 1.4 מיליון שקל.

זלמן שובל, בעל השליטה בבנק ירושלים, אמר: "בדומה למגמה שקיימת בעולם בתחום הבנקאות, הוחלט על הרחבת הפעילות של בנק ירושלים בתחום הקמעונאי ואנחנו מאמינים שאורי פז הוא האדם הנכון לעת הזו ליישם ולהוביל את האסטרטגיה הזו". שובל שב והודה למנכ"ל היוצא אבי בזורה על תקופת כהונתו בבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות