אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפקח על הביטוח: "אנו עובדים על שינויי חקיקה שיעזרו לנו להגביר את האכיפה והענישה" צילום: מיכאל קרמר

המפקח על הביטוח: "אנו עובדים על שינויי חקיקה שיעזרו לנו להגביר את האכיפה והענישה"

עודד שריג דיבר בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת ואמר כי "מטרת ועדת בכר היתה להגדיל את התחרות בשוק הפנסיוני, אבל אנחנו רואים שדמי הניהול עולים לכאורה"

15.03.2010, 19:51 | רחלי בינדמן

"מטרת ועדת בכר היתה להגדיל את התחרות בשוק הפנסיוני. לכאורה אנחנו רואים שדמי הניהול עולים, אבל רק לכאורה. צריך לבדוק את הדברים וזה מה שאנחנו עושים, בודקים אם אמנם כך ברחל בתך הקטנה", כך אמר היום (ב') פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח, בכנס לשכת סוכני הביטוח שמתקיים באילת.

שריג התייחס למשבר הפיננסי ואמר כי "עוד לא נחלצנו מהמשבר אבל הרע ביותר כבר מאחורינו. אחת הסיבות לכך שישראל עברה את המשבר בהצלחה היא בזכות ההסדרה. אפעל להגביר את השקיפות בשוק ההון, שהלקוחות יקבלו את מלוא האינפורמציה והדיווח"

שריג הבהיר כי אחת המטרות המרכזיות שלו היא הקמת מסלקה פנסיונית, אם כי גולת הכותרת של דבריו התייחסה להגברת האכיפה בשוק ההון. "נבדוק שחברות הביטוח עומדות בדרישות ההון המחמירות שאנחנו מיישמים ושנהלי העבודה שאנחנו מחילים מיושמים נכונה. נבצע יותר בדיקות בגופים המוסדיים ונגביר ענישה בחריגה מהנורמה, אנחנו עובדים על שינויי חקיקה שיעזרו לנו להגביר את האכיפה, המטרה שלי לקבל יותר כלים שאני לא אצטרך להשתמש בהם".

"להשקיע בתדמית הענף"

יונל כהן, מנכ"ל מגדל אמר בכנס כי "אני מקווה שלאחר הרגיעה שאנחנו רואים מהמשבר נוכל לחזור להתמודד עם האתגרים בביטוח: הלקוחות שנמצאים בתת ביטוח, הגברת השירות, פגישות תכופות יותר עם המבוטחים. לטפל בנושא הטכנולוגיה ולטפח סוכנים, להתמודד עם הדרישות הרגולטוריות החדשות ולהמשיך בעשיה ולהתמודד עם הקשיים ביישום הדרישות החדשות".

עוד הוסיף כהן כי  "אני מציע לכל אחד מסוכני הביטוח ומנהלי חברות הביטוח להמשיך ולהשקיע בתדמית ענף הביטוח. אנחנו רואים מתקפות שלטעמי אינן במקום דוגמת המתקפה על דמי הניהול".

ידין ענתבי, המפקח לשעבר על הביטוח, אמר כי "לכל השואלים - כן אני בצינון, כן אני לא עושה כלום והמעבר מעשייה מטורפת ללא לעשות כלום היא קשה אבל מתרגלים מהר. הזמן עובר מהר כשמתבטלים. אתמול הייתי אצל הספר, אני אצלו שנה וחצי כבר והוא יודע שאני עבדתי במשרד האוצר. שאל אם אני עדין עובד שם, אמרתי לא, עזבתי לפני כמה חודשים, אסור לי לעבוד שנה. ואז הוא שאל שאלה שכבר התרגלתי אליה: 'איך אתה חי?' והשבתי- שלושה חודשים אני מקבל משכורת, ואז מסתדר. ואז הוא שאל אותי: 'אחי. רוצה להיות חופף אצלי?'".

"עבור שירות פנסיוני צריך לשלם!"

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אודי כץ, אמר כי "לאחרונה אנו עדים לקריאות פופוליסטיות בדבר הצורך בצמצום דמי הניהול על חסכונות ארוכי הטווח של ציבור העמיתים בישראל. אינני מתכוון להתנצח עם הטענות השונות והמשונות, אלא לזכור ולהזכיר: מאחורי הנתונים היבשים מסתתרים מאות אלפי משפחות בישראל שסוכני הביטוח הצילו והבטיחו את קיומן. משמעותה של התערבות בדמי הניהול היא פגיעה אנושה בענף חיסכון ארוך הטווח בישראל וביכולת של הגופים השונים לתת את המענה לו ראוי ציבור העמיתים בישראל. עבור שירות פנסיוני כמו בכל תחום שירות אחר, צריך לשלם!"

כץ המשיך ואמר כי "פתאום, אנו מגלים תופעה חדשה ו'מעניינת': ערגה מחודשת לבנקים, בשל היותם, לכאורה, 'יועצים אובייקטיביים'. נו, באמת. הבנקים הם סוכנים לכל דבר ועניין בתחפושת של יועצים - קל וחומר כאשר קיים ניגוד עניינים בין מתן הייעוץ הפנסיוני לניהול האשראי של הלקוח תחת מקשה אחת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות