אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אמנון ברזילי מגיב על צו העיקול שהוציא נגדו לאומי: "הבנק רוצה לנקום בי" צילום: טל שחר

בלעדי ל"כלכליסט": אמנון ברזילי מגיב על צו העיקול שהוציא נגדו לאומי: "הבנק רוצה לנקום בי"

בכתב תביעה בהול שהגיש לביהמ"ש המחוזי טוען ברזילי: "אינני מוכן להיכנע לסחיטה פסולה של הבנק במטרה לסכל עסקאות תלויות"

16.03.2010, 09:23 | גולן חזני

אמנון ברזילי, מבעלי השליטה במטיס קפיטל, יוצא למלחמה נגד בנק לאומי. בבקשה בהולה שהגיש ברזילי לביהמ"ש המחוזי בת"א לביטול עיקול של 12 מיליון שקל שהוציא הבנק על חשבונותיו, כותב ברזילי: "לאומי הטעה את ביהמ"ש בטיעונים כוזבים ובהסתרת עובדות והחלטות".

ברזילי טוען כי אף שהצדדים מצויים כיום בהתנהלות משפטית אצל שופט אחר, הבנק הגיש תביעה חדשה לעיקול במעמד צד אחד בלבד, וזאת לאחר שהבקשה הקודמת נדחתה למעשה על ידי ביהמ"ש. ברזילי טוען כי לאומי לא יידע אותו בדבר בקשת העיקול החדשה.

ברזילי משתמש במילים חריפות נגד הבנק ומאשים אותו בסחיטה. "מדובר בשערורייה ציבורית חסרת תקדים. הבנק הסתיר במכוון החלטה קודמת של ביהמ"ש מפני השופט. מטרתו של הבנק היא לנקום בברזילי על כך שאינו מוכן להיכנע לסחיטה פסולה של הבנק ולסכל את העסקאות שתלויות (הכוונה למכירת השליטה במטיס - ג"ח), בחוסר ניקיון כפיים ובחוסר תום לב, תוך הצגת מצגים מטעים. הותרת העיקולים עלולה לפגוע בעסקאות הנרקמות ולהסב נזקים כבדים", נכתב בתביעה.

בשבוע שעבר הוציא בנק לאומי במעמד צד אחד צו עיקול זמני בביהמ"ש המחוזי בת"א נגד ברזילי, בגין סכום של 15.6 מיליון שקל. כמו כן, הבנק הוציא עיקול בגובה 11 מיליון שקל נגד חברת אס.אמ.אס השקעות, שמחזיקה בשרשור במטיס קפיטל. הבנק טען שברזילי מנהל מו"מ למכירת אחזקותיו במטיס בניסיון לצאת מהתמונה, מה שיותיר את הבנק ללא בטוחות להחזר החוב כלפיו. בגין אותו החוב הוגשה תביעה נגד ברזילי ביוני 2008. בתקופה האחרונה ניהל ברזילי מו"מ עם קבוצה אוסטרלית בנוגע למכירת מחצית ממניותיו במטיס, אולם המו"מ הופסק בשבוע שעבר על ידי האוסטרלים.

ביוני 2008 הוציא בנק לאומי צו עיקול דומה לברזילי, אולם בעקבות דיון שבמסגרתו טען ברזילי כי יש לו נכסים פרטיים בשווי מאות מיליוני שקלים, בוטל הצו.

בנק לאומי סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות