אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר ברנע: לדירקטוריון פועלים לא היה משקל בהכרעה על פיטורי נחמה ובחירת דנקנר צילום: אוראל כהן

אמיר ברנע: לדירקטוריון פועלים לא היה משקל בהכרעה על פיטורי נחמה ובחירת דנקנר

הדברים נאמרו בכנס לשכת עורכי הדין. עו"ד חנה קורין מפרקליטות מחוז תל אביב: "נדהמתי ששמעתי את ברנע, חשבתי שהדירקטוריון השותק קיים רק בחברות שמגיעות אלינו לחקירות"

16.03.2010, 14:03 | משה גורלי

"כחבר דירקטוריון בבנק הפועלים, הייתי חלק מהתפטרות נחמה ובחירת דנקנר לתפקיד, ואני אומר באופן חד משמעי לדירקטוריון לא היה שום משקל להכרעה בפיטורין או בבחירה שנעשו על ידי בעלת השליטה" אמר פרופסור אמיר ברנע במהלך פאנל על אחריות דריקטורים שנערך בכנס לשכת עורכי הדין.

 

עו"ד חנה קורין מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה: "נדהמתי ששמעתי את ברנע חשבתי שהדירקטוריון השותק קיים רק בחברות שמגיעות אלינו לחקירות משטרה ולא בבנקים".

 

"לא נקבל תרגילים אקרובטיים שנועדו לעצב את המציאות באופן שונה" הזהירה עו"ד שיראל גוטמן עמירה, מנהלת מחלקת תאגידים ברשות בפאנל שעסק ביחס בין גילוי קשיים בחברה לבין היציבות שלה.

 

גוטמן עמירה התייחסה לניסיונות שנעשים בחברות להצניע ולהסתיר מידע מהותי על קשיי החברה מחשש שגילוי מידע זה יסכן את יציבותה.

 

עו"ד אברהם וול, ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות' אמר: "ההנחיות שמחייבות חברה לדווח על תזרים מזומנים צפוי לשנתיים הקרובות אינן מציאותיות. לפעמים שלוחצים אותך לפינה מחוללים אפקט של כדור שלג. הצהרה טוטאלית על אפשרות לעמוד בהתחייבוות מכניסה חברות אל בין הפטיש והסדן".

 

תוגבר האכיפה בעבירות מידע פנים

 

רשות ניירות ערך תגביר חקירות של תיקי מידע פנים. כך הודיעה עו"ד ציפי גז, היועצת המשפטית למחלקת חקירות ומודיעין ברשות, בפאנל שנערך בנושא בכנס לשכת עורכי הדין בתל אביב. עד היום האכיפה בתחום זה היתה מינורית והענישה מאוד מקלה.

 

בשנת 1998 הוחמר רף הענישה. העבירה נתפסת כיום כחמורה יותר, ובשנתיים האחרונות עולה המגמה של חקירות תיקי מידע פנים הן לגבי אנשי פנים והן לגבי אנשי פנים "חיצוניים" דוגמת רואי חשבון, עורכי דין, אנשי יחסי ציבור שקשורים עם החברה.

 

גז התריעה על הרחבת השימוש הפסול במידע פנים גם לגורמים עבריינים, דוגמת ריקו שירזי, ואמרה: "יש לנו תיקים שבהם מידע פנים מחלחל לגורמים עבריינים".

 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות