אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חגיגת השכר במגדל: 33.7 מיליון שקל לבכירים

חברת הביטוח הציגה רווח של 172 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2009. יו"ר מגדל: "חקיקה בנושא עמלות תוכיח שאין ממשלה בישראל"

17.03.2010, 09:04 | מישל אודי ושניר הנדלר
מגדל ביטוח בניהולו של יונל כהן סוגרת את שנת 2009 עם רווח נקי של 714 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד של 249 מיליון שקל בשנת 2008. הרווח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 172 מיליון שקל לעומת הפסד של 227 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות החברה ב-2009 מפרמיות ביטוח חיים הסתכמו ב-5.7 מיליארד שקל לעומת 5.5 מיליארד שקל בשנת 2008. דמי הניהול בקרנות הפנסיה של מגדל הניבו הכנסות בסך 3.1 מיליארד שקל לעומת 2.6 מיליארד שקל אשתקד. מקופות הגמל הכניסה החברה 1.6 מיליארד שקל לעומת 1.5 מיליארד שקל בשנה הקודמת.

סך הנכסים המנוהלים במגדל מסתכם ב-118 מיליארד שקל, הונה העצמי של מגדל הסתכם ב-4.05 מיליארד שקל והיא תחלק דיבידנד בסך 240 מיליון שקל.

השכר הגבוה ביותר בחברה ניתן למנהל ההשקעות הראשי של מגדל שוקי הון, יעקב וינשטיין עם עלות שכר של 8.5 מיליון שקל. שכרו הורכב ממשכורת שנתית של 4.1 מיליון שקל, בונוס בסך 1.9 מיליון שקל ו-2.1 מיליון שקל כתגמול נוסף על רכישת אפיקים מידיו של וינשטיין ב-2005.

מנכ"ל החברה יונל כהן קיבל שכר בעלות 6.95 מיליון שקל. דן ללוז, יו"ר מגדל שוקי הון שפרש השנה זכה לשכר בסך 5 מיליון שקל ואילו יו"ר מגדל, אהרון פוגל, זכה לשכר בעלות של 3.9 מיליון שקל. ראש חטיבת הלקוחות, רונן טוב קיבל 3.8 מיליון שקל ומנהל הברוקראז' של מגדל שוקי הון, ים רובישטיין, קיבל 5.5 מיליון שקל, שעיקרו בבונוס של 5 מיליון שקל.

התשואה הגבוהה ביותר ביחס לסיכון

במסיבת עיתונאים שכינסה החברה לרגל הדוחות מסר יו"ר החברה אהרון פוגל כי "מגדל היא חברה מאוד חזקה, יציבה ומנוהלת ברמה הגבוהה ביותר - הערך הגלום (בשווי 11 מיליארד שקל, מ"א וש"ה) אומר איך העתיד יראה ואין ספק שהמספרים והיכולות מרשימים ביותר".

פוגל הוסיף: "אנחנו מעניקים את התשואה הגבוהה ביותר ליחידת סיכון. זה לא רק בשנה ספציפית זה לאורך שנים. בראש המערכת הזו עומדת ענת לוין ואנחנו מצטערים שהיא עוזבת אותנו ועוברת לנהל במערכת הבנקאית. הצד השני של עזיבתה זה שהיא יצרה תשתית מתקדמת שאנחנו בטוחים שעקרונות הניהול שהיא התוותה ישארו איתנו".

בהתייחס לשוק המט"ח אמר פוגל כי מאמצי בנק ישראל לשמירת שער החליפין לא מספיקים ולא יאפשרו את הצמיחה שהמשק הישראלי חייב להיות בה. אם יהיה תיסוף של השקל, בוודאי שהפגיעה תהיה גדולה.

על דמי הניהול אמר יו"ר מגדל כי זהו הנושא הפופוליסטי ביותר. "חברי הכנסת שהעלו את הנושא עושים דבר אחד חשוב - הם מעלים אותו לדיון. במידה והנושא יכנס לחקיקה זה אומר שאין ממשלה בישראל. בעבר לא הייתה תחרות, מאז שברור לכולם שהכל הוא בעצם לדאוג לפרט, יש תחרות ברמות גבוהות שבסופו של דבר הצרכן היחיד יהנה ממנו מאוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
לכל המנהלים שלי - אתם לא מתביישים ???
אנחנו העובדים, עובדים שנים על שכר של 4500 ש"ח ברוטו ! 8.5 שעות ביום, ולנו בקושי אפשרתם השנה גידול בשכר ב - 2%, אחרי ששנה קודמת בגלל ההפסדים, לא היו העלאות שכר. זה אומר שאנו משתתפים בהפסדים ורק אתם משתתפים ברווחים. אני וכל העובדים שקוראים כתבה זו, מתביישים להיות חלק מהמשפחה הזו שקוראים לה, "מגדל", וממליצים לכם להתבייש עוד יותר במעשים אשר פורסמו בכתבה זו. עובדי מגדל.
עובד מגדל , כל הארץ  |  18.03.10
לכל התגובות