אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייגר וודס חוזר למגרשי הגולף - הספונסרים מבסוטים צילום: רויטרס

טייגר וודס חוזר למגרשי הגולף - הספונסרים מבסוטים

חברות שעמדו לצידו של הגולפאי המושמץ צפויות להרוויח מחזרתו למגרש הגולף. טורניר המאסטרס בעוד שלושה שבועות הוא חדשות טובות גם לערוצי הטלוויזיה

17.03.2010, 11:48 | סוכנויות הידיעות

חזרתו של טייגר וודס למגרש הגולף היא בדיוק מה שנותני החסות, שעמדו לצידו, היו צריכים. וודס הודיע שהוא חוזר לשחק גולף בטורניר המאסטרס היוקרתי בעוד כשלושה שבועות.

וודס עזב את עולם הגולף בסתיו האחרון שלאחר שחשיפת הבגידות שלו באשתו עלתה לכותרות. כמה ממפרסמיו, כולל משרד רואי החשבון אקסנצ'ור וחברת התקשורת AT&T, ניתקו את קשריהן עמו. יחד עם זאת, חברות שהרוויחו באופן ישיר יותר מיכולותיו הספורטיביות, כמו נייקי ואלקטרוניק ארטס, עמדו לצידו.

חוזר להיות ספורטאי

"הוא מתחיל כעת את המסע חזרה", אמר ריק ברטון, לשעבר סמנכ"ל שיווק בוועדה האולימפית האמריקאית ומרצה לשיווק ספורט באוניברסיטת סירקיוז. "במקום שפעילותו מחוץ למגרש תספק חומר לצהובונים, הוא חוזר למה שהוא היה בהתחלה, שזה ספורטאי".

התזמון של טייגר טוב במיוחד לאלקטרוניק ארטס, שהגרסה הבאה שלה למשחק "טייגר וודס PGA טור" בשלב הבדיקות וצפויה לצאת לשוק ביוני.

"נייקי כנראה לא יכולה לדמיין משהו טוב יותר מהחזרה של טייגר, נתון ללחץ כשכולם צופים בו וזוכה", אמר ברטון. "יהיו הרבה צילומים, הרבה סרטונים, הרבה הופעות ביוטיוב. הכובע, החולצה והכדור של טייגר, כולם של טייגר, יקבלו הרבה זמן מסך".

ג'ילט, יחידה של פרוקטר & גאמבל, הודיעה כי אין לה תוכניות מיידיות לשינוי הפרסום שלה – שוודס כבר לא מופיע בו. דיימון ג'ונס, דובר מטעם ג'ילט, אמר שלא התקבלו החלטות בנוגע להמשך הפרסום של החברה.

המאסטרס מקבל את הרייטינג הכי גבוה מכל טורנירי הגולף, וככל הנראה ייצפו בו הרבה יותר השנה, מה שממקסם את השפעת החזרה של וודס.

לטורניר עצמו יש שלושה נותני חסות תאגידיים גדולים – IBM, AT&T ואקסון מוביל, אף שהפיקוח ההדוק על הטורניר מדיר את הלוגואים שלהם מהמגרש.

 AT&T, נותנת חסות של וודס לשעבר, סירבה להגיב, והאחרות לא היו זמינות מיידית לתגובה.

אף שרוב תחרויות הגולף מאפשרות לנותני החסות להדביק את הלוגו שלהם כמעט על כל משטח במגרש, המאסטרס כמעט ריק מנוכחות החברות. הזמן המסחרי מוגבל מאוד במאסטרס. ביומיים שייצגו כמעט 8 שעות כיסוי טלוויזיוני בשנה שעברה, היו כ-36 דקות של פרסומות, לפי נילסן.

"זה האתר הכי נקי שתראו", אמר פול סוונגרד, מנהל מרכז וורשה לשיווק ספורט באוניברסיטת אורגון. "היעדר השמות הגדולים מדהים לאור הנאסקא"ריזציה שרואים היום בספורט".

"במה שקשור למותג שלו, הביצועים שלו לא רלוונטיים", אמר ג'ון סוויני, מנהל תקשורת ספורט בבית הספר לעיתונאות ותקשורת המונים של צ'אפל היל באוניברסיטת צפון קרוליינה.

"הוא עכשיו דמות באופרת סבון בתוכנית הריאליטי של הצהובונים", אמר סוויני.

טייגר וודס. העלייה הגדולה ברייטינג של CBS תלויה בהצלחה של וודס בטורניר. ESPN, המשדרת את שני הסיבובים הראשונים, בטוח תמשוך מההתחלה צופים הסקרנים לגבי הביצועים שלו., צילום: אי פי אי טייגר וודס. העלייה הגדולה ברייטינג של CBS תלויה בהצלחה של וודס בטורניר. ESPN, המשדרת את שני הסיבובים הראשונים, בטוח תמשוך מההתחלה צופים הסקרנים לגבי הביצועים שלו. | צילום: אי פי אי טייגר וודס. העלייה הגדולה ברייטינג של CBS תלויה בהצלחה של וודס בטורניר. ESPN, המשדרת את שני הסיבובים הראשונים, בטוח תמשוך מההתחלה צופים הסקרנים לגבי הביצועים שלו., צילום: אי פי אי

בטלוויזיה מצפים לרייטינג גבוה

 

הרייטינג הטלוויזיוני הגבוה ביותר למאסטרס – או לסיבוב האחרון של כל טורניר גולף, לצורך העניין – נרשם ב-1997, כשטייגר וודס בן ה-21 זכה לראשונה בטורניר. יותר מ-14% מכל בתי האב עם טלוויזיות בארה"ב צפו.

אם לוודס יהיה סיכוי לזכות ביום ראשון באוגוסטה נשיונל בחודש הבא, כשיחזור לגולף לאחר שערוריית מין, תצפו שהרייטינג יזנק מעל לנתון הזה.

"התחזית היחידה שלי היא שכשהוא יחזור, פרט להשבעה של אובמה, זה יהיה אחד מאירועי התקשורת הגדולים ביותר בתקופה האחרונה, אם לא היחיד", אמר בשבוע שעבר נשיא CBS ספורטס שון מק'מאנוס, שהרשת שלו משדרת את שני הסיבובים האחרונים של המאסטרס, לפני שוודס הודיע על חזרתו.

"אם ניקח חלק בתיעוד, אני אשמח מאוד". עד כמה הוא ישמח? נשיא CBS ספורטס לשעבר ניל פילסון חזה טווח של 16%-18% לרייטינג אם לוודס יהיה סיכוי לזכות ביום האחרון.

"אני לא חושב שזה יגיע ל-20%, אבל יכול להיות", אמר פילסון, שכעת מנהל חברת ייעוץ תקשורת. "תהיה התמקדות תקשורתית רבה מאוד בטייגר, במיוחד אם עד יום ראשון הוא יחזור ויעמוד בראש הטבלה או קרוב לשם".

כמעט כל דבר בטלוויזיה בימים אלה מושך פחות רייטינג בהשוואה ל-1997, כי הקהל נעשה מפולג יותר. בשנה שעברה המאסטרס משך רייטינג של 8.3%.

אבל עדיין, מעטים האירועים שהצליחו לחלחל לאפשרויות הרבות שהצופים יכולים לבחור כעת. הסאגה של וודס הופיעה בכל עיתוני הרכילות, ולא רק בעמודי הספורט.

העלייה הגדולה ברייטינג של CBS תלויה בהצלחה של וודס בטורניר. ESPN, המשדרת את שני הסיבובים הראשונים, בטוח תמשוך מההתחלה צופים הסקרנים לגבי הביצועים שלו.

הכיסוי של הרשת הגיע בממוצע ל-3.4 מיליון צופים בחמישי ובשישי בשנה שעברה. הסיבוב האחרון ב-CBS הגיע ל-14.3 מיליון צופים בממוצע.

"אין ספק שהחזרה של טייגר לגולף התחרותי בטורניר המאסטרס השנה תהיה אחד מהסיפורים הגדולים בעולם הספורט", אמר סגן נשיא ESPN ג'ון ווילדהק.

מהחזרה של וודס ירוויח כל מי שמעורב בתיעוד הטורניר. טום סטתייקס, סגן נשיא בכיר לתוכניות בערוץ גולף, אמר שהרשת לא תגדיל בהרבה את הכיסוי שלה, מכיוון שהיא לא יכולה להציע יותר מהסכום שכבר הוצע. ייתכן שהרשת תתחיל לשדר את התוכניות המקדימות לטורניר קודם, לפי המועד שבו וודס יתחיל לשחק.

סטתייקס צופה כי הרייטינג של הערוץ יגדל ב-20%-25% בהשוואה לשנה שעברה. יחד עם זאת, תהיה לו תחרות רבה יותר, כיוון שהוא צופה שרשתות אחרות יתחילו לשדר בשידור חי את מסיבות העיתונאים של וודס לאחר המשחקים, אף שערוץ הגולף נהג להיות היחיד ששידר אותן.

"אם הוא יהיה בקבוצה הסופית ביום ראשון", אמר סטתייקס, "זה יהיה אחד מאירועי הספורט עם הרייטינג הגבוה ביותר מזה שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות