אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי נמל חיפה ביקש מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה צילום: רוני שיצר

ועד עובדי נמל חיפה ביקש מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה

בפגישה בין הנהלת הנמל לעובדים, הובטח לעובדים כי התשקיף לקראת ההנפקה לא יידון בדירקטוריון עד לחוות הדעת של היועץ ששכרו

17.03.2010, 14:58 | מיקי פלד

ועד עובדי נמל חיפה יבקשו מחר (ה') מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה, לאחר ששלשום הגיעה לידי העובדים טיוטת הצעת המכר לקראת תשקיף הנפקת הנמל.

העבודה בנמל חיפה הושבתה היום למשך מספר שעות בעקבות החלטת ועדי העובדים בנמל חיפה לקיים אסיפת הסברה לעובדים. מחר בשעות הבוקר יגיעו כל חברי הועדים בנמל חיפה לפגישה אצל אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות ויבקשו ממנו לאשר סכסוך עבודה בנמל חיפה.

מוקדם יותר, נפגשו יו"ר חברת הנמל, בן-ציון סלמן, והמנכ"ל, מנדי זלצמן, עם יו"ר הוועד, מאיר תורג'מן, במטורה להרגיע את הרוחות. הובט לעובדים כי הדירקטוריון לא יידון בנושא התשקיף עד לאחר השלמת חוות הדעת של היועץ ששכר ועד העובדים, שמואל סלבין, ונושאים נוספים הנמצאים במחלוקת בין הנמל למשרד האוצר. בין השאר, מדובר בהתנגדות חברת הנמל והעובדים לרפורמת התעריפים, דרישה לסיפוח שטחים לחברת הנמל ודרישת העובדים לחתום על הסכם עבודה חדש.

תורג'מן: "לא יכול להיות שלוחצים אותנו לקיר עם תאריכים בלתי הגיוניים כדי שנמסור את חוות דעתנו לטיוטת תשקיף זו, כאשר הצד השני הכין את טיוטת התשקיף במשך חודשים רבים. הבוקר העברנו להסתדרות בקשה להכריז סכסוך עבודה בנמל, מכיוון שאיננו מאמינים יותר להבטחות שלטוניות שניתנו לנו בעבר. עובדי הנמל חוששים מאוד לעתידם ואנחנו מחויבים לעצור את הדהירה של נציגי משרד האוצר בעניין התשקיף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות