אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS, דויטשה בנק, ו-JPM יעמדו למשפט על הונאה בעסקת נגזרים במילנו צילום: בלומברג

UBS, דויטשה בנק, ו-JPM יעמדו למשפט על הונאה בעסקת נגזרים במילנו

500 ערים איטלקיות הפסידו בעסקאות נגזרים דומות עם בנקי ההשקעות 2.5 מיליארד יורו והסכום יעלה כאשר הריבית תתחיל לטפס

17.03.2010, 20:19 | סוכנויות הידיעות

שופט איטלקי החליט היום להעמיד ארבעה בנקים זרים ו-13 אנשים למשפט בתיק מורכב הכולל עסקת נגזרים שמילנו היתה צד לה בפרשה שתהווה מקרה מבחן לערים אחרות שהפסידו סכום ניכרים בעסקאות נגזרים.

UBS, דויטשה בנק, דפפה הגרמני ו-ג'יי.פי. מורגן צ'ייס ימעדו למשפט על הונאה של עסקאות החלף בנגזרים בהנפקת אג"ח של 1.68 מיליארד דולר שהנפיקה מילנו.

השופט הורה גם ל-11 בנקאים בכירים ולשני עובדי לשעבר בעיריית מילנו לעמוד למשפט על האשמות דומות שקשורות להנפקת החוב ל-30 שנה ב-2005.

המשפט יתחיל ב-6 למאי ויהווה מבחן למאות רשויות מקומיות ואף קבוצת תאטרון מקומית באיטליה שנחפזו לחתום על עסקאות פיננסיות מורכבות. "זהו צעד בתהליך. צעד עדין אך בכל זאת צעד.", אמר התובע אלפרדו רובלדו לכתבים.

הוא הוסיף, כי התיק במילנו יהיה הראשון שכולל נגזרים שנמכרו לרשויות מקומיות. התיק במילנו נוצר כאמור בעקבות ההנפקה מ-2005, שהיתה הגדולה ביותר של עיר איטלקית כלשהי.

הנגזרים החליפו בין שער ריבית קבוע של האג"חים לטובת ריבית משתנה. הנאשמים מואשמים בשקר לגבי העסקה והטעייה בהצגת העסקה כהפחתת החוב של העיר. מילנו הפסידה כ-100 מיליון יורו על אותה עסקה.

קרוב ל-500 ערים קטנות וגדולות באיטליה עומדות בפני הפסדים של 2.5 מיליארד יורו בגין אותם חוזים, לפי הבנק המרכזי של איטליה. אנליסטים מעריכים שהמספר רק יעלה כאשר הריביות יתחילו לטפס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות