אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היו"ר הנכנס של סטודיו C: "אין רשת ארצית שמצליחה להתחרות בנו"

היו"ר הנכנס של סטודיו C: "אין רשת ארצית שמצליחה להתחרות בנו"

פיני כהן, מבעלי חברת אמריקה ישראל, מדבר לראשונה על המיתוג מחדש של סטודיו C ועל המתחרים בשוק הנדל"ן: "לא כל תחרות היא בעייתית"

18.03.2010, 09:41 | אילאיל יהב

"סטודיו C היא אמנם חברה פרטית, אבל אני יכול להגיד לך שהמחזור שלנו עומד על כ־60 מיליון שקל", כך אמר ל"כלכליסט" פיני כהן, שותף ויו"ר בחברת הנדל"ן אמריקה ישראל, המחזיקה עם שותפות נוספות בסטודיו C. הרשת לעיצוב ולחיטוב לנשים חגגה לאחרונה 20 שנה להיווסדה, וכהן הגיע לראיון בכובעו כיו"ר החדש של הרשת.

אתה בעצם איש נדל"ן. מה לך ולהתעמלות נשים?

"אני איש ביטוח ולא נדל"ן. בתפקידי הנוכחי אני גם יו"ר קבוצת ביטוח דוידוף, ובעברי הייתי בתחום הקמעונאות כשכיהנתי כיו"ר זארה וגוטקס. נכון שלא עסקתי בעברי בהתעמלות נשים, אבל מה שצריך לתפקיד יו"ר סטודיו C הוא מנהיגות, יכולת להניע אנשים ולקבל החלטות".

מנכ"לית הרשת סמדר אשכנזי ורמי יהושע, מבעלי משרד הפרסום יהושע TBWA, הציגו באירוע את האסטרטגיה הפרסומית החדשה של הרשת שצפויה לעלות בחודש הבא. "עד היום כשאמרו לאנשים סטודיו C, הם לא ידעו מה זה", אמר כהן. "הבידול שלנו הוא היחס האישי של המדריכות, אף שיש כ־20 נשים בכל שיעור".

שינויים רדיקליים

אמריקה ישראל היא חברה יזמית נדל"נית שבונה מבני מגורים בעיקר בישראל ובקנדה. החברה מחזיקה ב־75% בסטודיו C. בתפקידו האחרון שימש כהן כיו"ר קבוצת תשובה אחזקות, לאחר שמונה שנים שבהן כיהן כמנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל. לאחר פרישתו של דני מריאן מאמריקה ישראל, החליט כהן להצטרף לקבוצה, ולפני כמה חודשים רכש את חלקו של מריאן (30%). על פי ההערכות, שווייה של אמריקה ישראל לצורך העסקה נאמד ב־120–150 מיליון שקל.

למה דווקא סטודיו C?

"קיבלתי כאן ירושה - הבעלים הקודם שמשון הראל ודני מריאן החליטו על זה טרם בואי. הפוטנציאל בחברה הוא עצום. החברה היתה אז בקשיים לא קטנים. כשבאתי הם אמרו שזה תפור עליי. התלבטתי קצת, כי בכל זאת יש כאן 647 עובדות נשים ורק שלושה גברים. אין לי ספק שאצליח לעשות כאן מהפך. אני ידוע כמי שעושה שינויים רדיקליים".

מי המתחרות של סטודיו C כיום?

"אין לנו רשת ארצית מתחרה. בכל עיר יש לנו מתחרים, אבל לא רשת שלמה. הולמס פלייס מיועדת לגברים ולנשים, ואצלנו זה רק לנשים".

טרנד לא הגיוני

כהן לא חושש מקניבליזציה, למרות הכוונה לפתוח עוד ארבעה סניפים נוסף על 33 הסניפים הפעילים. "זה עדיין משתלם לנו. יש לנו סניף ענק בנתניה, כנראה נפתח סניף נוסף במזרח נתניה ובגבעתיים, למרות הסניף הסמוך ברמת גן".

אמריקה ישראל מתכוונת להתרחב לכיוונים נוספים?

"אנחנו מתכוונים להתרחב לענף השילוח לוגיסטיקה. יש כרגע דברים על הפרק שאני לא רוצה לחשוף".

איך משפיעות עליכם קבוצות הרכישה?

"יש קבוצות שמנהיגים אותן אנשים רציניים, ויש קבוצות רכישה שיש לי תחושה קשה מאוד לגביהן. זה הפך להיות טרנד לא הגיוני. כשקונים דירה, רוצים לדעת את המחיר שלה, ומה רמת הגימור שלה. זה משהו שקבוצות הרכישה לא מספקות".

האם לא מדובר באיום משמעותי?

"לא, זה לא מאיים עלינו. אנחנו מוכרים מאות דירות בקצב גדול מאוד. לא כל תחרות היא בעייתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
גם אני מאוכזבת קשות מרשת סטודיו סי
בעברי כצעירה הייתי מנויה ונהניתי אך כיום כשיש הרבה מחויבויות ולא לכולנו יש עוזרת כמו לסמנכלית המכובדת וקשה להגיע לפעילות שוטפת ואני נעדאת תקופות ארוכות אך ברשת אין מבינים לליבה של לקוחה וממאנים לשחרר ממחויבות ההסכם .המרמור גדול ואני ממשיכה לשלם לחינם ללא הגעה לסניף. ניצול ובושה לחברת נשים למען נשים. ססמאות לחוד ומעשים לחוד.
יפעת כהן  |  23.01.18
לכל התגובות