אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יריות נורו אל עבר ביתו של אלי רייפמן צילום: גיא אסיאג

יריות נורו אל עבר ביתו של אלי רייפמן

אש נפתחה הלילה אל ביתו של איש העסקים שנקלע לחובות ביישוב קדימה. המשטרה חוקרת את המקרה. בחודש ספטמבר נורתה אש לעבר מכוניתו

18.03.2010, 08:12 | כתב כלכליסט

אש נפתחה במהלך הלילה (ה') אל עבר ביתו של איש העסקים אלי רייפמן, שנקלע לחובות. איש לא נפגע, אך למבנה, ביישוב קדימה שבשרון, נגרם נזק. המשטרה חוקרת את המקרה, שמאחוריו עומדים ככל הנראה גורמים בשוק האפור, שרייפמן חייב להם כספים.

אין זו הפעם הראשונה בה נורות יריות לכיוונו של רייפמן, מייסד אמבלייז. בחודש ספטמבר האחרון נורתה אש לעבר מכוניתו של איש העסקים ברעננה, ליד משרדי החברה. איש לא נפגע אך למכונית נגרם נזק. רייפמן הבחין בשני אופנוענים שנסו מהמקום, והשומר של הבניינים שמע את היריות ויצא בריצה החוצה. עד היום לא נתפסו היורים.

רייפמן נקלע בשנים האחרונות לקשיים ושקע בחובות גדולים לגורמים שונים בשוק האפור, בהם גם מי שכונה "מלך השוק האפור", שלי נרקיס. את נכסיו מונה לנהל עו"ד איתן ארז, שדרש ממנו להעביר לידיו את מניות אמבלייז - אך רייפמן סירב. על כך ניטש בחודשים האחרונים קרב משפטי ממושך, שבעטיו נגזרו על רייפמן 45 ימי מאסר בשל ביזיון בית משפט.

רק לאחרונה קיבל ביהמ"ש העליון חלקית את ערעורו של מייסד אמבלייז, וקבע כי יוכל לצאת ממעצר הבית למספר שעות ביום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
יש צורך להציל את האיש
הכותב הראשון התייחס לכך בהומור. שאלי רייפמן מצליח לעצבן את מערכת המשפט ואת הפושעים כאחד. העניין הוא שגם אם הוא חייב כספים אין צורך לגזור לו עונש מוות. הרי מובן מאליו שיש לו בעיה גדולה עם השוק האפור. מובן מאליו שיש לו בעיה עם מערכת המשפט ושאינו יכול להחזיר את מניותיו. לעניות דעתי האיש פשוט מכר את מניותיו למס' גורמים. ולכן אולי מגיע לו עונש, אבל לא מגיע לו עונש מוות. אם יקרה לו משהו יהיה מי שיטול את כספי ביטוח החיים שעשה. זו בושה לבית המשפט שהוא מתעלם מהאלמנט הזה.
18.03.10
5.
מה האלטרנטיבה
אם לרייפמן נשקפת סכנת חיים, למען ביטחונו האישי, עדיף לו אם כבר, לשהות בכלא. רייפמן הצהיר לא פעם בעבר, שאין לו כל כוונה, לוותר על מניות אמבלייז שברשותו. רייפמן נכנס למלכוד ונמצא בין הפטיש והסדן (שוק אפור ובית משפט).חובות הוא לא מחזיר, את מניותיו הוא לא מוסר לכונס, אז מה האלטרנטיבה האחרת, שיש ברשותך מר רייפמן. האמא שלי היתה אומרת: "אין יותר מזיק לעצמו מאשר הוא עצמו".
18.03.10
4.
ראשי הפשע בישראל לא מתחשבים ולא מבינים וצריך להחליפם מיד! הם סתם נטפלים לאלי
מה חשבתם, שנדרוש רק החלפה של כל השופטים, הכונס והפרקליטות? כל מי שנגד אלי הוא לא בסדר וצריך להחליפו! האיש צדיק, גדול בהסתרה - אה סליחה בתורת הנסתר, ואנחנו נמשיך לטקבק נגד כל מי שעושה או אומר עליו משהו רע - כי הרי הכל אישי והכל מקנאה.
חסיד שוטה  |  18.03.10
לכל התגובות