אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין וריו טינטו שוב מתקרבות צילום: בלומברג

סין וריו טינטו שוב מתקרבות

חברת האלומיניום של סין, צ'יינה אלקו, תשלם 1.35 מיליארד דולר עבור 45% מפרויקט מחצבי ברזל של חברת הכרייה הבריטית בגיניאה

19.03.2010, 13:52 | בלומברג

תאגיד האלומיניום של סין, צ'יינה אלקו, הודיע כי בכוונתו לשלם 1.35 מיליארד דולר עבור השתתפות בפרויקט מחצבי הברזל Simandou של ריו טינטו בגיניאה, סימן לכך שחלה התקרבות ביחסים בין חברת הכרייה השלישית בגודלה בעולם וסין. ריו טינטו הודיעה כי צ'יינה אלקו חתמה על הסכם לא מחייב לרכוש 44.65% מהפרויקט, על ידי מימון הפיתוח בשנתיים-שלוש שנים הבאות.

ריו הבריטית מנסה לשקם את יחסיה עם צ'יינה אלקו, בעלת המניות הגדולה ביותר שלה, שנפגעו בשנה שעברה כשהיא מחקה השקעה בגובה 19.5 מיליארד דולר של החברה הסינית וארבעה עובדי ריו נעצרו בשנגחאי. חברות בסין הוציאו בשנה שעברה למעלה מ-30 מיליארד דולר על רכישת מכרות ומרבצי נפט ברחבי העולם. סין עצמה נחשבת לרוכשת המתכות הגדולה בעולם.

"מהלך זה יתקן חלק מהבעיות שנתקלנו בהן", אומר מארק פרבן, אסטרטג ראשי בתאגיד הבנקאות של אוסטרליה וניו זילנד. "מדובר בפרויקט ארוך טווח חשוב עבור שני הצדדים. ריו רואה שללקוחות הסינים יש תיאבון בריא לגוון את מקורות האספקה שלהם".

"תמיד האמנו שריו טינטו וצ'יינה אלקו יכולות לעבוד ביחד על פרויקטים משותפים שיטיבו לשתיהן", הודיע טום אלבנס, מנכ"ל ריו. "צ'יינה אלקו מביאה את הכישורים והיכולות שלה מפרויקטים רבים וגישה למומחיות בתשתיות של ארגונים סינים אחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות