אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות בבריטניה נאבקות בהונאות בשוק ההון: שוקלות לצותת לטלפונים הסלולריים של הסוחרים צילום: בלומברג

הרשויות בבריטניה נאבקות בהונאות בשוק ההון: שוקלות לצותת לטלפונים הסלולריים של הסוחרים

לפי תקנות חדשות העשויות להיכנס לתוקפן כבר בשנה הבאה, על הטלפונים הסלולריים המשמשים למטרות מסחר יחולו אותם החוקים המחייבים בנקים וחברות ברוקרים להקליט את שיחות העובדים. במסגרת ההנחיות יתבצע ציתות לכ־22 אלף מכשירי טלפון סלולריים

20.03.2010, 17:13 | בלומברג

במאמץ למנוע סחר על פי מידע פנים, הרשויות בבריטניה שוקלות לצותת לטלפונים הסלולריים של הסוחרים - כך דיווחה רשות השירותים הפיננסיים בסוף השבוע.

לפי תקנות חדשות העשויות להיכנס לתוקפן כבר בשנה הבאה, על הטלפונים הסלולריים המשמשים למטרות מסחר יחולו אותם החוקים המחייבים בנקים וחברות ברוקרים להקליט את שיחות העובדים, וזאת כדי שרשות השירותים הפיננסיים תוכל להאזין להם מאוחר יותר. במסגרת ההנחיות יתבצע ציתות לכ־22 אלף מכשירי טלפון סלולריים.

"יהיו שיאמרו כי הגיע הזמן שטכנולוגיית הטלפונים הסלולריים תדביק את הקצב עם התקנות שחלות על אמצעי התקשורת השונים", אומר טוני וודקוק, פרקליט בפירמת סטיבנסון הארווד בלונדון. "אולם, המשמעות היא כי העובדים היצירתיים ימצאו דרכים אחרות, כמו טלפונים סלולריים פרטיים או טלפונים סלולריים של אנשים אחרים כדי להשפיע על המסחר באופן חשאי יותר", הוסיף.

בפרשת המסחר על פי מידע פנים, שנחשפה בחברת ההשקעות גלאון גרופ בארצות הברית לפני כמה חודשים, גובשו ראיות נגד המייסד והמנכ"ל ראג' ראג'רתאם בהתבסס על שיחות הטלפון הסלולרי שלו, לאחר שהממשל אישר לצותת להן.

רשות השירותים הפיננסיים בבריטניה מגבירה את מאמציה לאתר סוחרים על פי מידע פנים, בעקבות ביקורת מצד המחוקקים כי אינה פועלת די בנושא. בעקבות הידוק הפיקוח, בשבוע שעבר נידון סוחר שהורשע בעבירות הונאה לעונש מאסר, והשבוע יוגש כתב אישום דומה נגד בנקאי בכיר לשעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות