אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: חדר המיון החדש של בית חולים ברזילי יועתק צילום: עטא עוויסאת

הממשלה אישרה: חדר המיון החדש של בית חולים ברזילי יועתק

בעקבות חשש לפגיעה בקברים במקום בו היה אמור להיבנות, יועתק חדר המיון למגרש החניה. עלות השינוי מוערכת בכ-135 מיליון שקל. בעקבות ההחלטה התפטר מנכ"ל משרד הבריאות

21.03.2010, 16:09 | תומר אביטל

הממשלה החליטה הבוקר (א') כי חדר המיון החדש של בית החולים ברזילי יועתק למגרש החנייה של בית החולים, בשל חשש לפגוע בקברים במקום המקורי בו הוא היה אמור להיבנות. 

בעקבות החלטת הממשלה הודיע מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר איתן חי-עם, לסגן השר על סיום תפקידו. סוכם כי ד"ר איתן חי-עם ישמש בתפקידו עד לחפיפה עם מחליפו. 

החלטת הממשלה, שהתקבלה על חודו של קול ועלותה מוערכת בכ-135 מיליון שקל, באה בעקבות דרישה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

לדברי סגן השר, חפירות ארכיאולוגיות שנערכו במקום בראשית 2008 העלו ממצאים המעידים על קיום קברים במקום. משום שלא ניתן לשלול את האפשרות כי מדובר בקברי יהודים, ביקש סגן השר כי הרחבת שטחי האשפוז של בית החולים יועתקו לחלק אחר חף מקברים, וזאת למרות העלויות הגבוהות והדחייה בלו"ז השלמת הבנייה. הממשלה אישרה את הבקשה ופסקה כי יינתן חודש נוסף לבדיקת האתר החדש לפני העברת התקציב.

העתקת חדר המיון החדש ובנייתו צפויות להסתיים ב-2014. משרד הבריאות יממן כ-45 מיליון שקל מתקציב הבנייה ואת השאר ישלם משרד האוצר שייאלץ, ככל הנראה, לקצץ לשם כך מתקציבם של משרדים אחרים. כמו כן הוחלט כי המבנים הקיימים בבית החולים ימוגנו בעלות של כ-45 מיליון שקל, שמתוכם יקצה כ-15 מיליון שקל משרד הבריאות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי "אם יעלו דברים שיצדיקו שינוי החלטה, הממשלה סוברנית לבחון את הדברים".

ממפלגת קדימה נמסר כי "נתניהו נכנע לאיום הקואליציוני והפקיר את תושבי אשקלון לאיומי החמאס. מדובר בהחלטה אומללה העומדת בניגוד לכל הגיון ציבורי ובסחיטה פוליטית היורקת בפניו של ציבור גדול בדרום הארץ".

ממשרד הבריאות נמסר כי: "עם סיום ישיבת הממשלה התקשר סגן שר הבריאות לד"ר רוני גמזו, שבסבב הקודם היה אחד מהמועמדים הבולטים והציע לו להתמנות למנכ"ל המשרד. ד"ר רוני גמזו קיבל את ההצעה וסגן השר יביא אותה לאישור הממשלה ומיד לאחריה תתחיל עבודת החפיפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אין זה משנה כלל מה הוא הנושא, אבל
כשמוזכרים בו "חרדים" כל סכרי האנטישמיות מתמוטטים. אין שום סיבה שבכל האיזור יהיה בית חולים אחד וחדר מיון אחד. מזמן צריך היה לבנות את בית החולים באשדוד. מה עם חצי מליון תושבי אשדוד, הם מתים לאט יותר? למה הם צריכים לנסוע כולם לברזילי? ל"קדימה" לא היתה שום בעיה עם גירוש רבבת יהודים מגוש קטיף, עם חורבן חקלאות שהיתה מן המתקדמות בעולם, עם השלכת כל יוצאי ערי הפיתוח בדרום ששוקמו בגוש קטיף, מבתיהם. ובקיצור, לא היתה להם שום בעיה עם "העתקת" ישובים פורחים שכבר נבנו ולא על קברים אלא על חולות שהיו שוממות אלפיים שנה. כל הזמן התבכיינו על הכסף הנשפך להתנחלויות, ועל כן, כמו שאומר כאן איזה אנטישמי, לא היה לתרופות, הזקנה שכבה במסדרון, לא היה לגמילה מסמים, לא היה לבטחון, לא היה לחינוך לא היה לשום דבר, אפס נקודה משהו מן התקציב הלאומי שבנה ישובים בארץ ישראל, נחשב לתקציב המדינה כולה, על פי התעמולה האנטישמית של מנגנון התעמולה לחורבן ישראל, הנקרא "תיקשורת ישראלית". אנשים פה מגיבים פבלובית, עם רוק על השפתיים, מבלי שהם מכירים באמת את הנושא.
חנה , ירושלים  |  25.03.10
7.
חחחההה,הוא חיפש איך לשלוח את המנכ"ל וזה עלה לנו 35 מיליון ש"ח
מה ליצמן אתה ביישן ,תגיד לו דוגרי איתן לך הבייתה תחפוף באמבטיה את הראש ואל תחפוף את עם ישראל ,חחחהה העיקר שגם האשקלונים יקבלו עכשיו בית חולים ענק,חוץ מאשדוד,ענק הליצמן הזה סגן שר יותר שר מכולם שכחתם יקבלו גם מיגון לישן וגם בנין חדש על החניון בשווי עצום ,מברוק אשקלון!
NBH  |  21.03.10
4.
המדינה מתקצבת במענקים ופטורים מעל 3 מיליאד לשנה
החרדים הקימו מדינה בתוך מדינה. עשרות אלפי דתים רק בגלל דתיותם מקבלים משרות : כמשגיחי כשרות בכל מפעלי המזון, מסעדות בכל המוסדות,דיינים, רבנים, עובדי הלשכות שלהם, באלפי עמותות הפטורות ממס, בצבא, משטרה, בכל המועצות. יש להם בתי ספר אולפנות ישיובת כוללים , איזורי מגורים וערים רק שלהם ומענקי דיור וןהלואות נוחות. הנחות בארנונה ומים בכל המדינה, בקופות החולים. פטורים מתרומות מעשרים ושנת שמיטה. בהערכה זהירה 3 מיליאד ש"ח לפחות לשנה וזו בהערכה זהירה.
כלכלן בכיר  |  21.03.10
לכל התגובות