אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: כביש עוקף קריות ייפתח בצורה מדורגת צילום: בלומברג

פרסום ראשון: כביש עוקף קריות ייפתח בצורה מדורגת

משמעות ההחלטה: חלק מתושבי הקריות יוכלו להיחלץ מפקקי התנועה באזור מבלי לחכות להשלמת סלילתו של כל הכביש

21.03.2010, 18:42 | ליאור גוטמן

בשורה לתושבי הקריות: חברת שפיר הנדסה, זכיינית פרויקט כביש עוקף קריות, מתכננת לפתוח אותו באופן מדורג - כך נודע ל"כלכליסט". משמעות ההחלטה היא שחלק מתושבי הקריות יוכלו להיחלץ מפקקי התנועה באזור מבלי לחכות עד להשלמת סלילתו של כל הכביש.

כביש עוקף קריות אמור לשמש כציר התנועה המרכזי של מפרץ חיפה, והוא יקשר את העיר התחתית אל צפון הקריות. מדובר בדרך פרברית מהירה, שאורכה כ14 ק"מ, שתכיל חמישה מחלפים מצומת וולקן ועד לכביש מס' 4 במחלף כרי נעמן. על פי התכנון מכוניות יוכלו לנוע על הכביש במהירות של כ-100 קמ"ש.

העבודות יחלו בדצמבר ועם סיומן תעמוד לרשות תושבי האזור חלופה נטולת רמזורים לשדרות ההסתדרות הסובלת מעומס תנועה כבד בשעות העומס. העבודות במקום יימשכו כ-42 חודשים, ובסיומן ינועו בכביש כ-110 אלף מכוניות ביום. עלות הסלילה נאמדת ב-830 מיליון שקל.

על פי התכנון, קטע הכביש הראשון שיפתח יהיה זה שיחבר בין מנהרות הכרמל וצומת קריית אתא דרום. פתיחת המקטע מתוכננת לאמצע 2013. קטע הכביש השני, מצומת קריית אתא דרום לצומת קריית אתא צפון, אמור להיפתח בסתיו 2013, ואילו המקטע השלישי, בין צומת קריית אתא צפון למחלף קריית ביאליק, ייפתח על פי התוכניות בסוף 2013. המקטע האחרון, בין צומת קרית ביאליק למחלף כרי נעמן, ייפתח ברבעון הראשון של 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות