אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזם יוסי אברהמי משקיע בשכונה בטורקיה צילום: shutterstock

היזם יוסי אברהמי משקיע בשכונה בטורקיה

ל"כלכליסט" נודע כי המיזם - קומפלקס דיור ליד עיר הנמל איזמיר - יכניס לאברהמי 7 מיליון שקל

22.03.2010, 08:22 | דותן לוי ושי פאוזנר

יזם הנדל"ן יוסי אברהמי לא נרתע מאווירת החרם השוררת לאחרונה בישראל נגד טורקיה. ל"כלכליסט" נודע כי אברהמי משתף פעולה עם חברה טורקית בבניית קומפלקס דיור ליד עיר הנמל איזמיר. אברהמי משקיע בבניית 200 דירות במקום, שעליהן הוא צפוי לקבל כ־7 מיליון שקל (14% מההכנסות).

הפרויקט הוא השלב הראשון של תוכנית גדולה יותר לבניית 1,500 יחידות דיור. טרם ברור אם אברהמי ייקח חלק גם בשלבים מאוחרים יותר של התוכנית.

הקרקע שעליה יוקם הפרויקט משתרעת על כ־124 דונם באזור סוקה שליד איזמיר. הדירות בשכונה ייבנו בסטנדרט אחיד של 4 חדרים על 100 מ"ר בבניינים בני ארבע עד שמונה קומות. הדירות טרם תומחרו. דירות 3 חדרים באזור זה נמכרות כיום בכ־60 אלף דולר.

אדמה מממשת ברווח

 

בתוך כך, אתמול דיווחה חברת אדמה הולדינג, מהחברות הישראליות הבודדות הפועלות בשוק הנדל"ן הטורקי, על מכירת 3.7 דונם ברובע סיסלי של איסטנבול לפי שווי של כ־128 מיליון שקל. חלקה של אדמה בשטח עומד על 33%. הרווח הגולמי של אדמה אחרי העסקה צפוי לעמוד על כ־10.1 מיליון שקל.

השטח שמכרה עתה החברה הוא חלק מפורטפוליו נכסים של כ־800 מיליון שקל שרכשה עם שותפותיה, קרן אימואיסט האירופית וקרן הנדל"ן הציבורית מגנט, בשנת 2007. בשנה שעברה מכרה אדמה נכסים מהפורטפוליו בתמורה כוללת של כ־71 מיליון שקל. "כל הנכסים נמכרו כדי לשפר את הנזילות ולחזק את המאזן. קיבלנו מחירים הגבוהים משווי הנכסים בספרים," אמר נשיא אדמה דוויד פלוסברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות