אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: ההכרעה במכרז הרכב המינהלי של השב"כ והמשטרה צילום: גיל נחושתן

מחר: ההכרעה במכרז הרכב המינהלי של השב"כ והמשטרה

במכרז, שהיקפו נאמד ב־72 מיליון שקל, מתמודדות כלמוביל, צ'מפיון מוטורס, טלקאר וקרסו

22.03.2010, 09:39 | שרון ביידר

מחר צפויות להתפרסם תוצאות המכרז הממשלתי לרכישת 800 מכוניות שישמשו את משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי ושירות בתי הסוהר. במכרז, שהיקפו נאמד ב־72 מיליון שקל, מתמודדות כלמוביל, צ'מפיון מוטורס, טלקאר וקרסו.

מנוסח המכרז, שהגיע לידי "כלכליסט", עולה כי צפויים לזכות בו שלושה דגמי רכבים: דגם אחד מקבוצת רישוי ראשונה ושני דגמים נוספים מקבוצת הרישוי השנייה. ייתכן שדגמים השייכים לאותו היבואן יזכו בשתי הקבוצות. קבוצת הרישוי הראשונה מתייחסת למכוניות שמחירן הוא עד 95 אלף שקל, וקבוצת הרישוי השנייה מתייחסת למכוניות שמחירן נע בין 95 אלף שקל ל־114 אלף שקל. קבוצה זו חולקה לשתי קטגוריות הכוללות מכוניות בעלות ארבע דלתות (סדאן) ומכוניות בעלות חמש דלתות (האצ'בק), והזכייה בה תחולק בין שני דגמי מכוניות.

הסיבה לפיצול המכרז נובעת מבקשה של מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי, למינהל הרכש הממשלתי. מכשירי תנועה דרשה לבטל את סעיף המכרז אשר מגביל את המכוניות המשתתפות לקבוצת הרישוי השנייה והיקרה יותר. עוד קודם לכן הגישה מכשירי תנועה עתירה מינהלית נגד המכרז, ובה דרשה לשנות את הסעיף הקובע כי מכוניות המתמודדות במכרז מחויבות למרחק מינימלי של 2.45 מטרים בין הגלגל הקדמי לאחורי. המינהל נענה לבקשות מכשירי תנועה, אך זו החליטה לבסוף שלא להתמודד במכרז.

במסגרת שינויי המכרז, ויתר מינהל הרכש על הדרישה להגבלת רמת הזיהום של המכוניות המתמודדות, שהיתה אמורה לעמוד על רמה 7 מתוך 15, על פי מדד המיסוי הירוק.

לאחר פרסום הזוכים צפוי מינהל הרכש לפרסם מכרז תחזוקה למכוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות