אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף להתחייבות ל-3 שנים בחברות הכבלים והלווין? צילום: shutterstock

הסוף להתחייבות ל-3 שנים בחברות הכבלים והלווין?

משרד התקשורת מבקש לקבוע את גבול ההתחייבות לשנה וחצי. בכפוף לשימוע, תידרש גם הוט שלא לחייב את לקוחות הטריפל שלה מעבר לתקופה זו

22.03.2010, 16:43 | גילעד נס

האם עוד השנה יאסר על חברות הכבלים והלווין לכבול את המנויים לתקופות התחייבות בנות 3 שנים? משרד התקשורת פירסם היום (ב') כי יתקיים שימוע נוסף, במסגרתו יש בכוונת המשרד לתחום את טווח ההתחייבות שיכולות החברות לדרוש מלקוחותיהן ל-18 חודשים, כנהוג גם מול לקוחות הפרטיים בתחום התקשורת הסלולרית.

זו אינה הפעם הראשונה שמשרד התקשורת מבקש להגביל את תקופת ההתחייבות של המנויים בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית. בספטמבר 2009 פרסם המשרד שימוע, במסגרתו ביקש לקבל את עמדות הגורמים הרלוונטיים בשוק בנושא זה.

כעת הוסיף המשרד לשימוע רכיב נוסף המתייחס באופן פרטני לחברת HOT. כידוע, החברה מורשית למכור חבילות המורכבות משירותי אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה.

במשרד התקשורת מבהירים כי לאחר קבלת התגובות לשימוע, ובהנחה שהמשרד יישם את תוכניתו, לא תוכל HOT לקבוע כי לקוח המזמין את חבילת הטריפל שלה יזכה לתקופות התחייבות שונות לכל רכיב (למשל שנה וחצי התחייבות לרכיב הטלוויזיה, ו-3 שנות התחייבות לרכיב האינטרנט והטלפוניה), אלא שתקופת ההתחייבות תוגבל ל-18 חודשים בלבד.

כיום רק HOT מורשית לשווק חבילה משולבת של מוצרים, אולם כאשר תקבל גם קבוצת בזק אישור לשווק חבילות טריפל, תהיה הקבוצה כפופה להגבלה זהה.

יצויין כי בתחומי קישוריות האינטרנט (ISP) ותשתית האינטרנט החברות אינן מוגבלות בקביעת אורך ההתחייבות, אך ברוב המקרים מעדיפות לתחום אותה מיוזמתן לשנה, למעט במבצעים מיוחדים שבהם מעניקות ספקיות האינטרנט חודשי שימוש חינם, כחלק מהתחייבות למשך שנתיים ושלוש שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות