אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוהגת באחריות: אגד תפחית את פליטת המזהמים ב-20% עד 2012 צילום: מיכאל קרמר

נוהגת באחריות: אגד תפחית את פליטת המזהמים ב-20% עד 2012

בדו"ח האחריות הסביבתית שפירסמה הצהירה החברה כי תתקין השנה מערכת מיחזור ל-70% מכמות המים שהיא צורכת. בנוסף, עד 2013 כל צי הרכב שברשותה יהפוך נגיש לנכים

23.03.2010, 13:14 | ליאור גוטמן

חברת אגד מתחייבת להפחית בשנתיים הקרובות את שיעור פליטת המזהמים שמקורם באוטובוסים ב-20%. כך הודיע היום (ג') יו"ר מזכירות אגד, גדעון מזרחי.

הדברים נאמרו בהמשך לדו"ח האחריות התאגידית שפרסמה החברה, ממנו עולה שמאז 2004 פחתה הרמה הממוצעת של זיהום האוויר שאגד יוצרת בשיעור של כ-30%. הדו"ח, שנערך על ידי חברת אסיף אסטרטגיות בהובלת ד"ר נועם גרסל ויואלה גאנם, מצביע שאגד עבר לאחרונה לרכישת סולר בתקן יורו 5 ואף החל במחזור שמנים ובמיפוי סיכוני קרקע. בנוסף, מספר האוטובוסים הנגישים לציבור הנכים עלה מ50 ל70 אחוז מכלל צי הרכב.

לדברי עורך הדו"ח, ד"ר נועם גרסל, "ניכר שיפור משמעותי הן בפרמטרים של איכות סביבה והן בפרמטרים של נגישות וקשר עם הקהילה. במדינת ישראל, הסובלת קשות מצפיפות ועומס תחבורתי, הדרך הטובה ביותר לצמצם את בעיות התחבורה ולעמוד בייעדי הפחתת גזי החממה שנטלה המדינה על עצמה, הוא עידוד תחבורה ציבורית ע"י מתן קדימות ונת"צים. כל דקה בה לא יעמוד אוטובוס בפקק תסייע בהשגת יעדים אלו".

אגד נוהגת לפרסם דו"ח אחריות תאגידית אחת לשנתיים, כאשר הדו"ח הבא, הרביעי במספר, ייצא ב-2012. מזרחי מצהיר שבשנתיים הקרובות מתכוונת אגד ליצור מערכת לדיווח כמויות פסולת ולהתקין כבר בשנה הקרובה מערכת מיחזור ל-70% מכמות המים שהיא צורכת. בנוסף, עד 2013 כל צי הרכב שברשותה יהפוך נגיש לנכים. "אגד משקיעה, ותמשיך להשקיע, בכל הקשור לביצועים סביבתיים, שיפור נגישות, שירות לנוסע וקשר עם הקהילה. בשנת 2010 תשקיע אגד יותר מ-2.5 מיליון שקל באיכות הסביבה וכ-1.5 מיליון שקל בטיפול בזיהומי קרקע היסטוריים. בנוסף אגד בוחנת כל העת אפשרויות ליישום טכנולוגיות מתקדמות להפחתת זיהום האוויר", אמר מזרחי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות