אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלרוסה הרוסית תספק לישראל יהלומי גלם ב-300 מיליון דולר צילום: בלומברג

אלרוסה הרוסית תספק לישראל יהלומי גלם ב-300 מיליון דולר

כך סוכם עקרונית בפגישה שנערכה היום בין בכירי החברה, שר התמ"ת ונשיא הבורסה ליהלומים אבי פז. העסקה תחזק את מעמד ענף היהלומים הישראלי כמרכז ייצור עולמי במקביל לפעילותו כמרכז מסחר

23.03.2010, 15:01 | נעמה סיקולר

עסקת ענק בתחום היהלומים. יצרנית יהלומי הגלם הרוסית אלרוסה תספק לישראל יהלומי גלם (יהלומים בלתי מלוטשים) בשווי 300 מיליון דולר. המשמעות לענף היהלומים הישראלי - חיזוק מעמדו כמרכז ייצור עולמי במקביל לפעילותו כמרכז מסחר.

פרטי העסקה סוכמו הבוקר במסגרת ביקור של שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר ברוסיה. בן אליעזר ובכירי הבורסה ליהלומים בישראל בראשות הנשיא אבי פז נפגשו עם בכירי חברת "אלרוסה", חברת הגלם הרוסית ומשרד הגוחרן, המשרד הממשלתי האחראי על האוצרות ברוסיה, וסיכמו על שיתוף הפעולה.

היקף הפעילות המסחרית של ענף היהלומים הישראלי, עומד על כ-10 מיליארד דולר יצוא בשנה, וכן 4.5 מיליארד דולר יבוא יהלומי גלם, כאשר חלקה של חברת אלרוסה בייבוא לישראל היה עד כה קטן יחסית למרות שחברת אלרוסה הינה המפיקה ומשווקת היהלומים הגדולה ברוסיה, ויש לה בלעדיות על שיווק יהלומים בהיקף של כ-2 מיליארד דולר.

משרדיה של אלרוסה בבורסה הישראלית הפועלים מזה כ-8 שנים ירכזו את הפעילות עליה סוכם עקרונית. אספקה גדולה יותר של יהלומי גלם לישראל צפויה להגביר את היכולת הכלכלית לליטוש היהלומים באמצעות היהלומנים הישראלים, ובכך יגדל היקף הפעילות המסחרית של ישראל בתחום בעולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות