אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שירותי בריאות כללית: נגיע לאיזון תקציבי ב-2011

מנכ"ל שירותי בריאות כללית: נגיע לאיזון תקציבי ב-2011

אלי דפס: בעקבות צעדי התייעלות הגירעון צומצם בכ-400 מיליון שקל ב-2009 ובסוף 2010 הוא צפוי לעמוד על כ-200 מיליון שקל

23.03.2010, 20:19 | מיקי פלד

שירותי בריאות כללית צופה כי תגיע לאיזון תקציבי בתוך שנה וחצי, כך אמר היום (ג'), מנכ"ל הקופה, אלי דפס. הצהרה זו של דפס באה לאחר שרק לפני שנה איים בפיטורים של 1,000 עובדים בשל גירעון צפוי ב-2009 של 775 מיליון שקל. בעקבות מספר צעדי התייעלות, אמר דפס, הגירעון הצפוי צומצם בכ-400 מיליון שקל ב-2009 ובסוף 2010 הוא צפוי לעמוד על כ-200 מיליון שקל.

מה שמטריד את מנוחתו של המנכ"ל הוא ההסכמים הענפיים של הרופאים והאחיות. ביולי הקרוב הסכמים אלו ייפתחו מחדש וארגון רופאי המדינה, כמו גם הסתדרות האחיות, ייפתחו בשיחות עם משרד האוצר על תוספות השכר. זאת, לאחר ששני המגזרים קיבלו כבר תוספות של כ-24% בשני הסכמים קודמים. "הבעיה שלי היא שהמדינה היא זו שמנהלת את המשא-ומתן עם הרופאים והאחיות, למרות שחלק גדול מההשפעה של ההסכם היא על הכללית", אמר דפס ל"כלכליסט". דפס הוסיף, כי "אני מקווה שהתוספות עליהן יסוכם יהיו שפויות ולא יעברו את ה-5% והאוצר ישפה אותנו לפחות על חלקן".

דפס הציג היום מספר הטבות למבוטחי הכללית ושיפורים בשירותים המקוונים. בין השאר, ביטלה הכללית אגרות פנייה למוקד החירום בסופי שבוע וחגים בסך של 68 שקל והורחב הפטור מאגרת המיון בבתי החולים בשעות שהמרפאות סגורות ל-9 מצבים נוספים (התקף אסטמה, אירוע אפילפטי, נשיכה או הכשה של בעל חיים, חשד להרעלת תרופות או חומר כימי ועוד).

כמו כן, הקופה הודיעה כי תחל להפעיל בשבועות הקרובים באתר שירות וידיאו דומה לזה של youtube בנושאי בריאות. ערוץ הווידיאו יכלול סרטוני הסברה לתופעות ומחלות, שימוש נכון במכשור רפואי ביתי וניהול אורח חיים בריא.

באתר האינטרנט של הקופה נוספה אפשרות ליצירת תיק רפואי אישי. התיק יכול להכיל נתונים על בני המשפחה, כגון תוצאות בדיקות מעבדה מלוות בהסברים, זימונים לרופאים ובדיקות דם ושליחת תוצאות אנונימית תוך כדי התייעצות עם רופאים מומחים. בחודשים הקרובים אמורים להתווסף שירותים כגון רשימת תרופות אישית והצגה והדפסה של טפסי התחייבות.

הכללית הודיעה גם על הקמת מוקד טלפוני לחולים אונקולוגיים שנועד להשלים את השירותים הקיימים במרפאות הקהילה ובתי החולים ולסייע לחולים להתמודד עם שאלות הנוגעות למחלתם. מוקד חדש נוסף מיועד לבני 65 ומעלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות