אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקדמות במכרז השוק הסיטונאי: עיריית תל אביב אישרה את מכירת זכויותיה צילום: ויו פוינט

התקדמות במכרז השוק הסיטונאי: עיריית תל אביב אישרה את מכירת זכויותיה

זאת בתמורה ל-950 מיליון שקל. ההסכם ייכנס לתוקפו רק לאחר שיתר הצדדים, תנובה ונציגי השוק הסיטונאי, יחתמו עליו

24.03.2010, 12:38 | דותן לוי

חברת גינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן עברו משוכה נוספת בדרך לזכייה במתחם השוק הסיטונאי. מועצת עיריית תל אביב-יפו אישרה השבוע את מכירת זכויות העירייה בחלקה במתחם לשתי החברות בתמורה לסכום כולל של 950 מליון שקל ובתוספת תמורות ממכירת הדירות. חלקה של העירייה בתמורה עומד על 24.16% וחלקה של חברת השוק הסיטונאי לתוצרת חקלאית בתל אביב עומד על 75.84%.

בתוך כך, מדובר בשלב נוסף ברכישה, כאשר רק לאחר שנציגי השוק וחברת תנובה יחתמו על ההסכם, יוכרזו גינדי ורבוע כחול כבעלי הקרקע באופן רשמי.

בעירייה התנו את חתימת בהעברת מבני ציבור שישמשו את העירייה ובתוכם, כ-7,500 מ"ר של מרכז ספורט, וכ-2,500 מ"ר לבית ספר יסודי בן 12 כיתות. כמו כן יקימו היזמים גני ילדים, מעונות יום ומבנים לשימושים עירוניים וציבוריים בשטח של כ-2,430 מ"ר.

הסכמה ראשונית על זכייתן של החברות גינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן הושגו כבר לפני כחודש, ולפיו, תרכוש משפחת גינדי יחד עם רבוע רק חלק מהמתחם - מדובר בקטע הבניינים הנמוכים האמורים להגיע לכ-12 קומות ואת המתחם המסחרי שבליבו יוקם קניון.

נזכיר, כי המגעים עם שתי החברות החלו לאחר פיצוץ המו"מ של בעלי המתחם עם קבוצת סוהו, שכוללת את חברת שיכון ובינוי נדל"ן, יורוקום נדל"ן, קנדה ישראל, דורון אביב ואמות. בעלי המתחם נתנו במסגרת המגעים עם סוהו הארכות זמן לקיום המגעים ובכל זאת לא הגיעו למחיר שרצו.

מתחם השוק הסיטונאי משתרע על פני 55 דונם ומצוי בבעלות תנובה, עיריית תל אביב ובעלי מניות פרטיים. בפרויקט אמורים להיבנות ארבעה מגדלים של 40 קומות, חמישה בניינים של 12 קומות, מתקני נופש ומבני ציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות