אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית מתאר חדשה בשלומי: האוכלוסייה תגדל פי 4 עד שנת 2020 צילום: מאיר אזולאי

תוכנית מתאר חדשה בשלומי: האוכלוסייה תגדל פי 4 עד שנת 2020

לפי תוכנית המיתאר עליה חתם שר הפנים אלי ישי, בשלומי ייבנו עוד 3,000 יחידות דיור, כשהמטרה היא להגדיל את האוכלוסייה מ-6,000 כיום ל-20 אלף בעוד 10 שנים. מחיר דירה בשלומי הוא כ-200 אלף דולר

24.03.2010, 12:37 | שירלי ששון-עזר

שר הפנים אלי ישי חתם היום על תוכנית המתאר החדשה למועצה המקומית שלומי לקראת פרסומה למתן תוקף. התכנית הוכנה על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים, במסגרת פרויקט התכנון מתארי המקומי, הכולל קידום תכניות כוללות בלמעלה מ- 100 ישובים בישראל.

על פי התוכנית החדשה, אוכלוסיית שלומי תגדל מ-6,000 תושבים ל-25 אלף תושבים עד לשנת 2020. מגורמים במועצה העירונית בשלומי נמסר, כי בעיר ייבנו עוד 3000 יחידות דיור כדי לספק את מענה התושבים החדשים בשנים הקרובות בשתי שכונות חדשות- גבעת חמודות, באזור הדרומי של שלומי קרוב לקיבוץ כברי ומתחם אידמית שיבנה באזור הצפון-מערבי סמוך ליישוב שלומית הסמוך לראש הנקרא. בנוסף מקיפה התכנית גם תוספת של מוסדות ציבוריים כגון בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מקוואות וכו'.

התוכנית כוללת גם פיתוח של הציר החוצה את שלומי, כביש 899 כמרכז העירוני הראשי. לאורך הכביש פרוסים מרכזי מסחר ותעשייה. לפי תוכנית המועצה המקומית, לצד הכביש ייבנה מרכז תחבורתי שישמש כתחנה מרכזית, ייבנה קניון חדש ואזור תעשייה חדש. בנוסף מתוכננים מספר פארקים חדשים.

מהמועצה המקומית שלומי נמסר, כי הדגש הוא על בניה נמוכה: "לא רצינו לבנות כאן בלוקים ולהפוך לעוד נהריה או עכו. הבנייה הנמוכה מבדלת אותנו מערים אחרות. מה שיש לנו להציע זה נוף מקסים, אוויר טוב ואיכות חיים בבתים נמוכים".

דובר המועצה, יוסי בן לולו, הוסיף כי ב-10 השנים האחרונות אוכלוסיית שלומי הכפילה את עצמה: "הפכנו מיישוב בן 3,000 תושבים ליישוב בן כמעט 7,000 תושבים. יש ביקוש עצום לדיור בשלומי והאוכלוסייה מגיעה בעיקר מהקיבוצים בסביבה, מנהרייה וגם מאזור המרכז". המחירים על פי בן לולו יעלו בהתאם לביקוש: " מחיר דירה לפני שנתיים היה 120 אלף דולר והיום זה כבר עומד על 200 אלף דולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות