אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזי לנדאו: "משבר המים נגרם בגלל שאנשי האוצר התערבו ולא תקצבו" צילום: עטא עוויסאת

עוזי לנדאו: "משבר המים נגרם בגלל שאנשי האוצר התערבו ולא תקצבו"

שר התשתיות יוזם הצעת חוק שתעביר חלק מסמכויות רשות המים למשרד התשתיות. מציע בנוסף לבטל את ההתייקרות השנייה בתעריפי המים בשיעור של 16%, וכי המימון לפיתוח משק המים יהיה מתקציב המדינה

25.03.2010, 12:47 | רויטל חובל

שר התשתיות, עוזי לנדאו, הגיב היום לדו"ח ועדת החקירה הממלכתית לענייני משק המים. במסיבת עיתונאים שקיים היום הציג לנדאו את הצעת החוק שהכין משרד התשתיות, שלפיה חלק מסמכויות רשות המים יועברו למשרד התשתיות. 

לנדאו הדגיש כי "משבר המים נגרם לא משום שפוליטיקאים התערבו, אלא משום שאנשי משרד האוצר התערבו ולא תקצבו". לנדאו העביר ביקורת, בדומה לממצאי דו"ח ועדת החקירה, על משרד האוצר: "צריך להאיר את הזרקור על החלק הפקידותי", אמר, "שמשקלו בביצוע החלטות גדול מדיי".

לעניין הביקורת על ההחלטה להעביר סמכויות מדיניות למשרד התשתיות, בניגוד לעמדת דו"ח ועדת החקירה שציינה כי הרשות צריכה להישאר עצמאית, אמר לנדאו כי עצמאותה של רשות המים צריך להיות בתחום המקצועי. "רשות המים לא יכולה לקבל החלטה בעניין המדיניות. אלה החלטות שצריכות להתקבל בדרגים הפוליטיים ולא בדרג הפקידותי".

אחת הדוגמאות שעליה דיבר לנדאו היא ייקור התעריפים שנכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2010 בשיעור של 25%. לנדאו מציע כי ההתייקרות השנייה, שאמורה להיכנס לתוקף ביולי 2010 בשיעור של 16%, תבוטל. לפי הצעתו, התוספת למשק המים תמומן מתקציב המדינה ולא על ידי העלאת תעריפים. "הרשות היתה חייבת לייקר תעריפים, כי זה מה שאמר לה החוק. הזעם הציבורי שהתעורר היה מוצדק. יש החלטות שהדרג הפקידותי לא צריך לקבל כי הוא לא עומד בדין וחשבון מול הציבור", אמר שר התשתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות