אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל קיבלה את הסימן הרשום "אייפד" מפוג'יטסו צילום: MCT

אפל קיבלה את הסימן הרשום "אייפד" מפוג'יטסו

השם הועבר לידיה של אפל בעבור סכום לא ידוע, או כנגד איומים משפטיים. מקרה דומה אירע ב-2007 עם השקת האייפון

27.03.2010, 13:29 | אבנר קשתן
אפל, יצרנית האייפד, קיבלה בעלות על הסימן המסחרי "אייפד" מחברת האלקטרוניקה פוג'יטסו, כך עולה מבדיקה ברשם הפטנטים והסימנים המסחריים בארה"ב. פוג'יטסו רשמה את הסימן המסחרי בשנת 2003, והיא מייצרת תחת השם הזה מחשב כף-יד מבוסס חלונות, המיועד לנקודות מכירה ושימושים מסחריים וכולל סורק ברקודים וכרטיסי אשראי.

לאחר שהכריזה על האייפד בחודש ינואר, החלה אפל בהליכים משפטיים כנגד פוג'יטסו כדי להעביר לידיה את הסימן המסחרי, אך ההליכים הוקפאו בזמן שאפל ניהלה מגעים מול פוג'יטסו. על פי רישומי משרד הפטנטים האמריקאי, ב-17 למרץ הועבר השם באופן מלא לידי אפל. לא ידוע אם אפל רכשה את השם מפוג'יטסו, או שפוג'יטסו העדיפה שלא להכנס לעימות משפטי.

לאפל יש היסטוריה של השקת מוצרים ללא בעלות על שמותיהם המסחריים. עם השקת האייפון בשנת 2007 נודע כי השם המסחרי נמצא בבעלות חברת סיסקו, המייצרת טלפון מבוסס VoIP באותו שם. בינואר 2007 תבעה סיסקו את אפל, אך מאוחר יותר הוכרז כי החברות הגיעו להסכם בו שתיהן ישתמשו בשם המסחרי למוצרים השונים. לא ידוע אם העסקה בין החברות כללה הסדר כספי או תשלומים בעבור השימוש בשם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
לא הבנתי משהו
מהכתבה הבנתי שהשם IPAD שייך לחברת פוג'יטסו, ואפל קיבלה את הבעלות עליו תמורת הסכם או איומים משפטיים ?!?! מה זאת אומרת איום משפטי?, אם כבר פוג'יטסו הייתה אמור לתבוע את אפל ולא ההפך? לפי הכתבה אני מבין שעכשיו אני יכול להרכיב ולמכור מחשבי קקמייקה במחסן שלי ולקרוא להם מקינטוש ועוד לתבוע את אפל שישחררו לי את השם הרשום מקינטוש? נשמע לי מאוד לא הגיוני...........
משה , תל אביב  |  27.03.10