אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: הבנקים באירלנד יזדקקו לעוד 16 מיליארד יורו צילום: בלומברג

הערכות: הבנקים באירלנד יזדקקו לעוד 16 מיליארד יורו

מניות במגזר הבנקאות האירי צנחו לנוכח החששות לגבי גובה ההון הנוסף שהממשלה תיאלץ להזרים לתעשייה. עד כה כבר העבירה הממשלה לבנקים 11 מיליארד יורו. המניות של בנק אוף אירלנד ירדו ב-6.4%

29.03.2010, 15:16 | סוכנויות הידיעות

המשבר באירלנד מחריף. מניות במגזר הבנקאות האירי נפלו בחדות לנוכח החששות לגבי גובה ההון שהממשלה תיאלץ להזרים לתעשייה והיקף ההנחות שהבנקים יצטרכו לקחת על עצמם בעת מכירת נכסים בעייתיים. המניות של בנק אוף אירלנד, לדוגמה, צנחו ב-6.4%.

הנפילות מקדימות את הצהרתו המתוכננת של שר האוצר האירי בריאן לניהאן מחר בפרלמנט, שבה יפרט את סכום הכסף הנוסף לו זקוק מגזר הבנקאות. על פי הערכות בתקשורת, הממשלה תצטרך להזרים לסקטור כולו כ-16 מיליארד יורו (21.5 מיליארד דולר), זאת בנוסף ל-11 מיליארד יורו שכבר הועברו לבנקים.

האיריש טיימס דיווח כי משלמי המיסים ככל הנראה יחזיקו בסופו של דבר ב-40% מבנק אוף אירלנד, ויהיו בעלי המניות העיקריים באלייד איריש בנק (AIB), שם יחזיקו ב-70%, לאחר ששני מוסדות ההלוואה הגדולים במדינה מחויבים להעלות את רמות ההון שבבעלותם. אם כי AIB מנסה להרוויח עוד זמן כדי לגייס הון בעצמו, על מנת להימנע מהגדלת אחזקת המדינה.

כמו כן, בנק אנגלו אייריש שכבר הולאם יזדקק להון נוסף. סכום ההון לו זקוקים הבנקים ייקבע בחלקו על פי רמת ההנחות שיושמו על נכסים בעייתיים שיועברו לסוכנות הלאומית לניהול נכסים (NAMA) - זרוע של הממשלה האירית שרוכשת נכסים בעלי סיכון גבוה והלוואות בנייה במחיר מוזל למחיר השוק שלהם. גם מידע זה לגבי היקף ההנחות יפורסם מחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות