אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר היו"רית של קראפט קפץ ב-40% בעקבות ההשתלטות על קדבורי צילום: בלומברג

שכר היו"רית של קראפט קפץ ב-40% בעקבות ההשתלטות על קדבורי

למרות שלכאורה הוקפא שכר הבכירים בחברה, איירין רוזנפלד גרפה אשתקד 26 מיליון דולר הודות "למאמצי ההשתלטות על קדבורי"

30.03.2010, 22:36 | סוכנויות הידיעות

איירין רוזנפלד, האישה שתימרנה את ההשתלטות המדוברת של קראפט האמריקאית על קדבורי הבריטית, זכתה להעלאת שכר של יותר מ-40% בשנה החולפת וחבילת השכר הכוללת שלה הסתכמה ביותר מ-26 מיליון דולר.

היו"ר של קראפט מזון הפכה לאישיות הבכירה גם בקדבורי לאחר שזו נענתה להצעת רכש של 14 מיליארד דולר. דיווח של החברה לבורסה בארה"ב מהיום, הצביע על כך שרוזנפלד קיבלה סך של 26.3 מיליון דולר ב-2009 - לעומת 18.7 מיליון דולר בשנה הקודמת.

קראפט הקפיאה את שכר הבכירים בשנה שעברה אך החברה הסבירה, כי חבילת השכר של רוזנפלד שיקפה את "המאמצים שהושקעו בהשתלטות על קדבורי".

הבוסית של קראפט השתכרה 1.5 מיליון דולר. בנוסף, היא קיבלה 7.8 מיליון דולר במניות, קרוב ל-2 מיליון דולר באופציות ותמריצים שנתיים ב-4 מיליון דולר לצד 10.6 מיליון דולר בתכניות תמריצים אחרות.

בדיווח ל-SEC נאמר עוד, כי ועדה רלוונטית בחברה לקחה בחשבון בקביעת השכר, שהחברה המייצרת או האוראו, קרקרים מסוג ריץ ודייריליאה, עקפה משמעותית את יעדי הרווחיות והתזרים. מנגד, יעדי ההכנסות הוחמצו. ההשתלטות של קראפט על קדבורי הביאה לכך ששר העסקים הבריטי, הלורד מנדלסון, קרא לחשיבה מחודשת על חוקי הצעות הרכש, שאיפשרו לקראפט להגיש הצעות פסוודו-כוזבות טרם שהגישה את ההצעה הסופית ובכך איפשרה למשקיעים לטווח קצר לגרוף רווחים על חשבון משקיעים מוסדיים.

רוג'ר קארר, יו"ר קדבורי שנאלץ בסופו של דבר לקבל את ההצעה, קרא אף הוא לרפורמה בחוקי ההשתלטות וקיבל את ההצעה לאחר חמישה חודשים של מגעים. כצפוי, מנכ"ל החברה הנרכשת טוד סטיצר וסמנכ"ל הכספים אנדרו בונפילד עזבו את החברה לצד מאות משרות אחרות שצפויות להיגרע ממנה במסגרת הקיצוצים שקראפט מתכננת. תכנית רה ארגון שקיימה החברה כבר תרמה להכפלה של פי 4 ברווח הנקי לרבעון האחרון של 2009.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות