אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרט המשך ליורם גלובוס: הערת "עסק חי" רביעית צילום: אביגיל עוזי

סרט המשך ליורם גלובוס: הערת "עסק חי" רביעית

לגלובוס מקס גירעון בהון החוזר של 31.7 מיליון שקל והפסדים תפעוליים של 14.4 מיליון שקל. סוגרת את 2009 עם הפסד של 32.4 מיליון שקל

31.03.2010, 08:57 | רחלי בינדמן

כמה שבועות לאחר הפתיחה הגרנדיוזית של "עיר הסרטים" סינמה סיטי בראשל"צ מציגה המתחרה גלובוס מקס, שבשליטת יורם גלובוס, דו"חות כספיים שמעוררים ספק לגבי המשך קיומה.

רואי החשבון של החברה הדביקו לדו"חות הערת "עסק חי" - זה הרבעון הרביעי ברציפות - תוך שהם מציינים כי ב־30 במאי צפוי תשלום קרן וריבית על האג"ח שהנפיקה גלובוס בהיקף של 21.4 מיליון שקל, והחברה אינה יכולה לממן את מלוא התשלום מפעילותה השוטפת.

לגלובוס מקס גירעון בהון החוזר של 31.7 מיליון שקל והפסדים תפעוליים של 14.4 מיליון שקל. הפסדים אלו אינם כוללים הפרשות חשבונאיות לירידת ערך של נכסים קבועים ובלתי מוחשיים בהיקף של 21 מיליון שקל.

בגלובוס מקס נערכים לתשלום האג"ח הקרב באמצעות השגת מימון בנקאי וחוץ־בנקאי ומימוש מלא או חלקי של הנכסים שבבעלותה, ואף נבחנת האפשרות להכניס שותף לעסקים כנגד הזרמת הון או קבלת הלוואה מבעלי המניות הקיימים. באוקטובר אשתקד שכרה החברה את שירותיו של מומחה בתחום הפיננסי כדי שזה ישא וייתן עם מחזיקי האג"ח על האפשרות להגיע להסדר פריסת חוב.

גלובוס מקס סוגרת את 2009 עם הפסד של 32.4 מיליון שקל. מדובר בגידול משמעותי בהפסד שעמד ב־2008 על כ־4 מיליון שקל בלבד, בעוד שאת 2007 סיימה גלובוס מקס ברווח נקי של 12.7 מיליון שקל. מקור מרכזי להפסד הוא בשל עליית ערך דרמטית (21.1 מיליון שקל) של האג"ח שהנפיקה החברה כתוצאה מעליית התשואה שלהן.

במדינת ישראל קיימים כיום כ־264 מסכי קולנוע, מתוכם כ־100 מופעלים על ידי קבוצת גלובוס ומעל 100 מופעלים על ידי תאטראות ישראל בע"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות