אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תוקפת את הפטנט של פייזר על הויאגרה צילום: בלומברג

טבע תוקפת את הפטנט של פייזר על הויאגרה

ענקית הגנריקה קיבלה מה-FDA אישור מותנה לשיווק גרסתה לויאגרה והיא מתכננת להשיק את התרופה הגנרית שלה במרץ 2012

31.03.2010, 09:48 | שניר הנדלר

ענקית התרופות הגנריות טבע מנסה לתקוף את הפטנט של פייזר על הויאגרה לטיפול באין אונות. טבע קיבלה ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור מותנה לשיווק גרסתה לויאגרה והיא מתכננת להשיק את התרופה הגנרית שלה במרץ 2012.

בתגובה הגישה פייזר, חברת התרופות הגדולה בעולם, תביעה בבית המשפט בווירג'יניה בטענה כי טבע מפירה פטנט שמגן על התרופה עד אוקטובר 2019.

מכירות הויאגרה תרמו להכנסות פייזר בשנה האחרונה 1.9 מיליארד דולר, מתוכם כ-962 מיליון דולר ממכירות התרופה לטיפול באין אונות בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
הילה, למקרה ולא שמת לב, פייזר עם הכנסות של 2 מיליארד דולר לשנה מויאגרה
כיסתה מזמן את עלות הפיתוח. אם את מפחדת שאותן חברות לא תספקנה להרויח כסף מפי עמלן את יכולה להרגע, זה לא קרה עוד מעולם. חברות הגנריקה מבצעות תהליך חשוב מאד - הן מוזילות את התרופות לחברה. אם קיימת תרופה יחודית מצילת חיים שקיים עליה פטנט של 20 שנה, כפי שאת אומרת, אז חברת התרופה שפיתחה אותה יכולה לגבות עליה כמה שבא לה במשך 20 שנה, תוך שהיא סוחטת כסף מאנשים שצריכים אותה כדי לחיות. לכן טוב וראוי שקיימות חברות גנריקה.
01.04.10
21.
תקיפת הפטנט רצויה להוזלת המחיר
1. לא כולם יכולים להרשות לעצמם-4 גלולות עולות 268 ש"ח.רצוי שהחברות יוזילו את המחיר ואז תרד הכדאיות לתקיפת הפטנט. 2. שאלה לגבי הסיאליס-ידוע שטווח היעילות שלה הוא כ24 שעות-האם תופעות הלואי כגון רגישות לאור וסחרחורות נמשכות גם כ24 שעות?
יעקב , ראשל"צ  |  01.04.10
20.
עסקים הם כנראה "עסוק מלוכלך", ולא מעט עסקים גדולים קמו בזכות "גניבה קטנה"(=גם אם
לא מישפטית...). את הרעיון לחלונות המציאות בזירוקס(=שנדמה לי שגם הם שאבו ממישהו הרעיון...), ושם מצא אותו סטיב ג'ובס....ומשם עבר בטריק מישפטי למייקרוסופט. את האספירין למשל, המציא מדען יהודי שעבד בביאר בגרמניה....ורק עכשיו הוא זוכה ש"שמו יוכר"(=הכסף הלך...). בגינור תרופות יש אינטרסים שונים (=שלה הציבור והממשלות למשל, שרוצות להוריד מחיר התרופות לעם....ואם לא היתה גנריקה, היינו כבר מזמן פושטים הרגל). ולכן קיימים ה-FDA,בתי משפט שונים בארצות שונות (=בארץ החוק פועל לטובת טבע)....בקיצור מלחמה!!!. ומה שהכי חשוב, זה שהתרופות אכן תמלאנה יעודן, עם מינימום "תופעות לווי"...ושלא "יעמוד לכם לנצח", בטעות.
הזקיף זקוף הקומה  |  31.03.10
לכל התגובות