אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט סגרה רבעון חיובי: דאו ג'ונס עלה ב-4.1% צילום: בלומברג

וול סטריט סגרה רבעון חיובי: דאו ג'ונס עלה ב-4.1%

S&P התחזק ברבעון ב-4.9%, נאסד"ק הוסיף 5.7%, האג"ח הממשלתיות של ארה"ב עלו בכ-1%, הדולר טיפס ב-4%, היורו נחלש והגז הטבעי צלל ב-31%

31.03.2010, 23:12 | סוכנויות הידיעות

וול סטריט סגרה את יום המסחר האחרון לרבעון הראשון של 2010 בירידות שערים קלות, לאחר שבתחילת היום דווח על קיצוץ של 23 אלף משרות בארה"ב בחודש מרץ, לעומת צפי לקיצוץ נמוך בהרבה ובציפייה לדו"ח האבטלה הממשלתי בעוד ימיים.

בסיכום הרבעון הראשון, המדדים המובילים עלו על רקע שיפור בנתוני המאקרו בארה"ב ומחוצה לה, שהעידו על התאוששות איטית אך עקבית בפעילות הריאלית. היורו והגז הטבעי נפלו ברבעון. מדד S&P התחזק ב-4.9% לאחר שהתאושש מהשפל היחסי של פברואר. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-4.1% ונאסד"ק עלה בכ-5.7%. האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לכל מועדי הפרעון הניבו מתחילת השנה 0.9%. הדולר התחזק ב-4%, הנפט הוסיף 5.5% ואילו הגז הטבעי צלל ב-31%.      

מדדי מניות

דאו ג'ונס S&P500 נאסד"ק

אמש ננעלו בורסות וול סטריט בעליות קלות שהחלו בשעתיים האחרונות למסחר, לאחר שהתייצבה ברוב שעות היום סביב קו המשווה. מדד הדאו ג'ונס השלים עלייה זה היום הרביעי ברציפות וננעל בשיא של 18 חודשים.

הכלכלן נוריאל רוביני ציין היום כי אף שהכלכלות של הודו וסין אינן מספיק גדולות כדי להוביל את הצמיחה העולמית, השווקים המתעוררים נותרו "נקודות אור" בהשוואה לארצות הברית, אירופה ויפן, שעומדות בפני לחץ אינפלציוני. "השווקים המתעוררים רק הולכים וגדלים, ובסופו של דבר הם יעקפו את התמ"ג של ארצות הברית".

מאקרו

סקר ה-ADP לבחינת מצב העבודה במשק האמריקאי בסקטור הפרטי שפורסם לפני תחילת המסחר העלה, כי ירדו בחודש האחרון 23 אלף משרות. זאת בשונה מהערכות האנליסטים לגידול של 40 אלף איש במספר המועסקים. מדד מנהלי הרכש לחודש מרץ מעיד על המשך ההתרחבות העסקית בארה"ב, אם כי בשיעור נמוך מהתחזית והוא ירד ל-58.8 נקודות.

עוד נמסר היום, כי ההזמנות החדשות שהתקבלו במפעלים בארה"ב גדלו חודש שישי ברציפות בפברואר כאשר העסקים שיקמו את המלאים ואותתו על המשך ההתרחבות בסקטור היצרני. לשכת המסחר דיווחה, כי ההזמנות למוצרים ממפעלים גדלו ב-0.6% לאחר עידכון כלפי מעלה של הנתון לינואר לצמיחה של 2.5%. הצפי לפי רויטרס היה לעליה מתונה יותר של חצי אחוז בלבד.   

אתמול פורסם כי מחירי הבתים ב-20 הערים הגדולות בארה"ב עלו ב-0.3% בינואר, לעומת דצמבר, כך עלה ממדד קייס שילר. כמו-כן פורסם כי מדד ביטחון הצרכנים, הבוחן את ציפיות הצרכן האמריקאי לגבי יכולותיו הפיננסיות העתידיות, עלה ל-52.5 נקודות - יותר מהתחזיות המוקדמות.

רשות מידע האנרגיה בארה"ב דיווחה, כי בשבוע החולף גדל מלאי הנפט הגולמי ב-2.9 מיליון חביות לעומת צפי לגידול גבוה יותר של 7.3 מיליון. סך המלאי הסתכם ב-354 מיליון - עליה שבועית תשיעית ברציפות. הייבוא גדל ביותר מ-9 מיליון חביות בארבעה מתוך ששת השבועות האחרונים. 

מניות במרכז

אתמול דווח, כי האייפון של אפלעשוי להיות מותאם בקרוב לרשת הוויירלס של וריזוןובכך אפל עלולה לסיים את הבלעדיות שנתנה עד כה ל-AT&Tעל התשתית האלחוטית לטלפון החכם בארה"ב.  

טבע מנסה לתקוף את הפטנט של פייזר על הויאגרה לטיפול באין אונות. טבע קיבלה ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור מותנה לשיווק גרסתה לויאגרה והיא מתכננת להשיק את התרופה הגנרית שלה במרץ 2012. בתגובה הגישה פייזר, חברת התרופות הגדולה בעולם, תביעה בבית המשפט בווירג'יניה בטענה, כי טבע מפירה פטנט שמגן על התרופה עד אוקטובר 2019. פייזר דיווחה היום על היקף התשלומים למרכזים רפואים ועובדי מקצועות הרפואה במהלך המחצית השניה של 2009.  

 

גילתהודיעה היום על עסקה נוספת בדרום אמריקה בסכום של מספר מילוני דולרים בודדים. החברה תספק לגורם צבאי את מערכת הסקייאדג'-2 פרי פיתוחה להעברת נתונים בפס רחב.

לאחר עיכוב ממושך, פרסמה תרו את דו"חותיה הכספיים לשנים 2006-2004. החברה רשמה הפסד של 82.7 מיליון דולר ב-2006 לעומת רווח נקי של 84 אלף דולר ב-2005 והפסד של 37.5 מיליון דולר ב-2004. מנכ"ל תרו שמואל "מילקי" רובינשטיין אמר היום ל"כלכליסט": "העיכוב בפרסום הדוחות נבע מסוגיות שונות שהתעוררו בנושא החזרת תרופות מספקים וכיצד להכיר בהחזרים בשורת ההכנסות. לאחר שהשלמנו את דו"חות 2006 אנחנו יכולים כעת לערוך את הדו"חות הכספיים לשנים 2007-2009".

 

איירין רוזנפלד, האישה שתימרנה את ההשתלטות המדוברת של קראפטהאמריקאית על קדבורי הבריטית, זכתה להעלאת שכר של יותר מ-40% בשנה החולפת וחבילת השכר הכוללת שלה הסתכמה ביותר מ-26 מיליון דולר. היו"ר של קראפט מזון הפכה לאישיות הבכירה גם בקדבורי לאחר שזו נענתה להצעת רכש של 14 מיליארד דולר. דיווח של החברה לבורסה בארה"ב מהיום, הצביע על כך שרוזנפלד קיבלה סך של 26.3 מיליון דולר ב-2009 - לעומת 18.7 מיליון דולר בשנה הקודמת.

מנכ"ל קרייזלר סרגי'ו מרצ'יונה אישר אמש מחדש כי יצרנית המכוניות מתכוונת להגיע לאיזון תפעולי במהלך השנה והיעד שלה הוא מכירת 1.1 מיליון מכוניות חדשות בארה"ב. "אנו בטוחים שנוכל לעמוד ביעדים השאפתניים וברי ההשגה שלנו", אמר מרצ'יוננה במהלך הפורום המוטורי 2010 בניו יורק. "היקף העבודה שנעשתה כדי להגיע לנקודה הזו היה נמוך ממה שרוב האנשים חשבו". מרצ'יוננה הוא גם מנכ"ל פיאט ובשבוע שעבר הצהיר כי החברה האיטלקית תחזיק 35% מקרייזלר בתוך שנתיים.

עוד חדשות בתעשיית הרכב, והטובות תחילה: פורד, קרייזלר ו-GM לא יספגו עלויות חדשות בגלל רפורמת הביטוח הרפואי, כך העריך היום מנכ"ל פורד. מנגד, החדשות הרעות הן שיצרניות הרכב האירופאיות עלולות לספוג עלויות גבוהות בעד 90% בגין מוצרי הפלדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות