אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל שוב מואשמת בהפרת פטנט בתחום טכנולוגיית המגע צילום: בלומברג

אפל שוב מואשמת בהפרת פטנט בתחום טכנולוגיית המגע

חברת אלאן הטאייוונית טוענת שממשק המולטי-טאץ' של מוצרי אפל מפר פטנט הרשום על שמה. האשמה דומה הפנתה בעבר אלאן כנגד משטחי המגע של מחשבי דל, לנובו ועוד, ובית המשפט קיבל את טענתה

31.03.2010, 17:29 | אבנר קשתן
ימים בודדים לפני השקת האייפד, ואפל ניצבת מול תביעה נוספת שעלולה לסכן את מחשב הטבלט החדש, כמו גם את המכשירים הקיימים שלה: יצרנית השבבים הטאייוונית אלאן (Elan) הגישה אתמול תלונה לרשות הסחר הבינלאומי של ארה"ב (ITC) בטענה כי אפל עושה שימוש בלתי מורשה בפטנט הרשום על שמה בתחום טכנולוגיות המגע, ודרשה לאסור על אפל לשווק את האייפד בארה"ב, כמו גם את מכשירי האייפון והאייפוד טאץ', כך מוסר אתר החדשות cnet.

הפטנט של חברת אלאן, שאושר בשנת 1998, מתייחס לאמצעי קלט הרגישים למגע, המזהים מגע של שתי אצבעות או יותר. הפטנט לא מכסה את כלל טכנולוגיות המולטי-טאץ' המשמשות בממשקי האייפד והאייפון, אבל הוא עומד בבסיס התשתית הטכנולוגית של ממשקים אלה. על פי החברה, הם התריאו בפני אפל על הפרת הפטנט מאז השקת האייפון ב-2007, ואף הגישו תביעה כנגדם לפני כשנה. התלונה החדשה ל-ITC נועדה לנצל את ההתעניינות התקשורתית סביב השקת האייפד כדי לעורר מודעות לתביעה, והיא מהווה "מנגנון מהיר ואפקטיבי לאכוף את הפטנטים שלנו", לדברי אלאן.

אפל טרם הגיבה לתלונתה של אלאן. בתגובה לתביעה המשפטית הקודמת של החברה דחתה אפל את החשדות המיוחסים לה. זו אינה הפעם הראשונה שאלאן תובעת לאכוף את הפטנט שלה: בשנת 2008 תבעה אלאן את חברת סינפטיקס, המייצרת משטחי מגע למחשבים ניידים של דל, לנובו ויצרניות אחרות. בית המשפט בארה"ב קבע כי חלק ממוצרי סינפטיקס אכן הפרו את הפטנט, והחברה חתמה על הסכם רישוי עם אלאן.  

אפל מעורבת בכמה תלונות פטנטים אחרות, אשר נמצאות כרגע בהליכים. בתחילת החודש הגישה אפל תביעה נגד יצרנית הסמארטפונים הטאייוונית HTC באשמה שהפרה כ-20 פטנטים הקשורים לחומרה ולארכיטקטורת המערכת של האייפון. בנוסף, ישנן תביעות הדדיות בינה לבין נוקיה על הפרת פטנטים הקשורים בתקשורת סלולרית. שתי החברות דורשות מה-ITC לאסור בארה"ב את הפצת מכשירי החברה המתחרה עד שהתביעות תוסדרנה. דרישות הפיצויים צפויות להיות בגובה של מיליארדי דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות