אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבלן היוקרה א.י.ב הנדסה בסכנת קריסה צילום: מיכאל קרמר

קבלן היוקרה א.י.ב הנדסה בסכנת קריסה

חברת הבנייה, שמנהלת כיום עשרה פרויקטים ובהם עבודות גמר במגדל G היוקרתי, צברה חובות של יותר מ־25 מיליון שקל. ביהמ"ש המחוזי נעתר לבקשת הקפאת הליכים שהגישה

01.04.2010, 08:03 | דותן לוי

חשש לקריסה של חברת הביצוע א.י.ב הנדסה והשקעות: החברה שנמצאת בבעלות האחים יואב, ערן ועופר בדיאן, נקלעה לחובות של יותר מ־25 מיליון שקל ולמצוקה תזרימית. על רקע קשייה הפיננסיים, הבנק הבינלאומיהחליט שלא לכבד עשרות המחאות שהוציאה החברה לספקים ועובדים שלה.

החברה מנהלת כיום יותר מעשרה פרויקטים בתחום הבינוי ועבודות גמר שנמצאים בשלבי ביצוע שונים. את חלקם היא מבצעת בשיטת "עד מפתח", שכוללת אחריות לפרויקט עד מסירתו ללקוח.

בעקבות מצוקת החברה, לכאורה, החלו כמה נושים בנקיטת הליכים נגדה וחלקם אף הפעילו כוח פיזי וגרמו להרס במפעליה. החברה פנתה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לצו הקפאת הליכים שיאפשר לה לשקם את עצמה ולחפש לה משקיע חדש. בית המשפט הקצה לה את הצו למשך 30 יום ומינה את עו"ד דורית לוי טילר כנאמנת זמנית של החברה.

מאז הקמתה ב־2002 ביצעה החברה כמה פרויקטים לאלפיון העליון, ובהם וילה למשפחת רקנאטי בהרצליה פיתוח ופנטהאוז למשפחת לייטרסדורף במגדל שלום. הפרויקטים שמנהלת החברה כיום כוללים שני מבני מגורים בתל אביב,

ברחוב הרמן כהן במרכז העיר וברחוב שנקין 55. נוסף על כך בונה החברה מבנים עבור חברת HP, עיריית אשדוד ובנק דיסקונט. בתחום עבודות הגמר מעורבת החברה בכמה פרויקטים,בהם מגדל G היוקרתי של חברת גינדי החזקות, ופרויקט עבור שגרירות הודו.

רוכשי הדירות בפרויקט של החברה ברחוב הרמן כהן היו בין המתנגדים העיקריים למתן צו הקפאת הליכים לחברה. אלו כוללים 12 רוכשים שהתאגדו במסגרת קבוצת רוכשים. בין החברים בקבוצה: מנכ"לית חברת מעלות P&S דורית סלינגר. לטענתם, לפני כשבועיים גילו לראשונה שפרויקט הבינוי נעצר ושפועלי הבניין לא מגיעים לאתר. כמו כן, נמסר להם ממנהל העבודה שהמחאות שנתנה החברה לספקיה, בהיקף של מיליוני שקלים, לא כובדו על ידי הבנק.

כאשר פנו נציגי הדיירים לחברת א.י.ב, נמסר להם שהעבודות יימשכו כרגיל על ידי חברת בינוי שלא הכירו, בשם סיידא יוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
27 בישראל האיזורים הרועשים והמגעילים הכי יקרים-ע"ע מרכז תל אביב
אני מסכים איתך שלגור ממש ליד הבורסה זה רועש מאוד אבל זה מרכז עסקי. כמובן שיותר יקר לגור באמצע ארלוזורוב ולא בצומת ז'בוטינסקי כי זה שקט יותר ופחות לחוץ אבל גם בז'בוטינסקי שזה כביש סואן ומזוהם אני מכיר אנשים שמשכירים דירות 3 חדרים מחולקות ב 3000 שקל לדירה (כשכל דירה היא חדר וחצי שזה 30 מטר מרובע). בקיצור יקר מאוד לגור בלב רמת גן ואני אישית מעדיף לגור בחולון מאשר בלב רמת גן ולו רק בזכות השקט שם.
גואל  |  07.04.10
26.
שוכחים רק דבר אחד
הקבלנים בונים בקצב המכירות! אפשר לראות את זה בכל מקום. יזם שלא מוכר לא נלחץ ומוריד מחיר אלא בונה פחות! רק בניין אחד בודד ועד שלא נמכרים כל הדירות לא מתחיל חדש. אלא אם ישנה באמת זרימה של רוכשים. הוא מעסיק סוכנת מכירות אחת ואם גם זה לא משתלם הוא מעביר את ההתעסקות במכירה לתיווך . היזמים עושים קומבינה בינהם ולא מורידים מחירים! מכיוון שהם יודעים שזה כדור שלג שיכול להתגלגל. ליזמים ישנוהל התנהלות בתקופה של שוק חלש . הם מתיעלים ומצמצמים עלויות. ההסטוריה מלמדת בסוף הכל נמכר!
יודע איך יזמים מתנהלים!  |  07.04.10
25.
יותר מדי אנשים רוצים שמחירי הנדל"ן ירדו כדי שזה באמת יקרה...
חייב לציין לפני התגובה שיש לי שתי דירות, אחת למגורים ואחת להשקעה ואני לא מתכנן לקנות עוד דירה או למכור דירה בשנים הקרובות. כך שסה"כ מחירי הנדל"ן לא מאוד מטרידים אותי. מה שאני מסיק מקריאת התגובות לכתבות נדל"ן הוא שיש הרבה אנשים שרוצים דירה ולא יכולים לקנות במחירים של היום. מאחל לכם שהמחירים ירדו. אבל אין שום נושא שמעורר כל כך הרבה תגובות כמו כתבות נדל"ן ומקריאת התגובות והציונים שכל תגובה מקבלת, נראה שיש יותר מדי אנשים שהיו רוצים שהמחירים ירדו כדי שזה באמת יקרה.  
הקורא בתגובות , ת"א  |  07.04.10
לכל התגובות