אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעלולים החשבונאיים של מלרג עלו לה חצי מיליון שקל צילום: עמית שעל

התעלולים החשבונאיים של מלרג עלו לה חצי מיליון שקל

רשות ניירות ערך הטילה קנס של כחצי מיליון שקל על החברה, לאחר ש"כלכליסט" חשף נתונים שגויים על קופת המזומנים של החברה

01.04.2010, 09:09 | סיון איזסקו

הדו"חות הכספיים שפרסמה חברת מלרגבשבוע שעבר חשפו כי רשות ני"ע מתכוונת להעניש את החברה ולהטיל עליה עיצום כספי של 488 אלף שקל, בגלל הצגה מחדש של שלושת הדו"חות הכספיים לשלושת הרבעונים הראשונים של השנה. הסיבה להצגה מחדש של שלושת הדו"חות הכספיים של החברה היא חשיפת "כלכליסט" כי החברה הציגה בדו"חותיה קופת מזומנים גדולה פי כמה וכמה מזו שהיתה ברשותה בפועל.

בדו"חות מלרג לרבעון השלישי נכתב במקור כי לחברה מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 34.4 מיליון שקל, אולם במענה לשאלה ישירה שהופנתה למיכאל הירשברג, מנכ"ל ובעל השליטה בחברה, הוא הודה כי למעשה רוב הכספים שהחברה הציגה בדו"חותיה הכספיים כמזומנים וכשווי מזומנים היו משועבדים. בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" התברר כי סעיף יתרת המזומנים היה שגוי לא רק בדו"חות הרבעון השלישי, אלא גם בשני הדו"חות הראשונים של 2009. לאחר שהחברה הציגה את הדו"חות בפעם השנייה, התברר פעם נוספת כי מופיע בהם נתון שלא משקף את המציאות, והציגה אותם בפעם השלישית.

מלרג מצדה מסתייגת מעמדת רשות ני"ע, והיא העבירה את הסתייגויותיה. כמו כן ציינה כי לדעת יועציה המשפטיים, הסיכוי שהרשות לא תחייב את החברה לשלם את העיצום הכספי גבוה מהסיכוי שתחויב לשלמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות