אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארזים שבשליטת מאיר גורביץ' מצפצפת על הבנקים צילום: אוראל כהן

ארזים שבשליטת מאיר גורביץ' מצפצפת על הבנקים

החברה הייתה אמורה לשלם אתמול 285 מיליון שקל לבנק, אך עדיין לא עשתה זאת. במידה שהבנק יחליט לשעבד נכסים, בעלי האג"ח יוכלו לדרוש פירעון מיידי

01.04.2010, 10:31 | נעמה סיקולר

חברת הנדל"ן ארזיםשבשליטת מאיר גורביץ' אינה עומדת בהתניות הפיננסיות של כמה הלוואות, ומטרידה במיוחד הלוואה בסכום של 285 מיליון שקל שמועד פירעונה חל אתמול. כך עולה מדו"חות החברה.

עד לשעות הערב אתמול לא דיווחה ארזים על התקדמות במגעים שמתקיימים לפריסת ההלוואה שניתנה כנגד רכישת דירות בגרמניה. ארזים ציינה כי אם המו"מ ייכשל, אין בכוונתה לפרוע את ההלוואה במועד, ולכן עלול הבנק לממש את השעבוד על הדירות. בתרחיש שכזה פתוחה הדרך בפני מחזיקי החוב לבקש פירעון מיידי.

הלוואה בעייתית נוספת לקחה חברה־בת בבריטניה המחזיקה ב־64 בתי אבות. ב־2009 הודיע הבנק כי החברה אינה עומדת בהתניות הפיננסיות ודרש פירעון מוקדם או לחלופין הזרמת הון של 238 מיליון שקל. נכון לסוף מרץ, לא חלה התקדמות במו"מ, ולכן היא גם אינה יכולה למשוך את יתרות המזומן שלה בבנק, 36 מיליון שקל.

בנובמבר קיבלו דירקטורים בחברה־הבת מכתב מהבנק, ובו דרישה לשיתוף פעולה במכירת בתי האבות. ואולם הדירקטורים טרם ענו לבנק, כך שגם במקרה זה קיימת סכנה של מימוש נכסים ובקשה לפירעון מיידי מצד מחזיקי החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות