אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טקסס: רכשת מכשיר שחוסך אנרגיה? תקבל פיצוי מהמדינה צילום: shutterstock

טקסס: רכשת מכשיר שחוסך אנרגיה? תקבל פיצוי מהמדינה

המדינה תחלק 23 מיליון דולר לצרכנים שיחליפו מכשירים חשמליים זוללי אנרגיה במכשירים חסכוניים. לדוגמה, מי שיחליף מקרר לדגם חסכוני יותר יקבל 240 דולר

05.04.2010, 09:04 | סוכנויות הידיעות

מדינת טקסס בארה"ב תחלק החודש הטבות כספיות לצרכנים שישדרגו מכשירים חשמליים גדולים בביתם למכשירים חוסכי אנרגיה. לדוגמה, החלפת מקרר לדגם חסכוני יותר תעניק 240 דולר, בעוד שהחלפת מכשיר ההסקה תזכה ב-1,600 דולר.

התוכנית של הממשל בהיקף של 300 מיליון דולר מיועדת לסייע לקצץ את צריכת האנרגיה ברחבי ארה"ב ובמקביל לעודד הוצאות פרטיות במהלך המיתון. טקסס קיבלה 23 מיליון דולר על מנת להעניק את ההטבות לצרכנים.

 "זוהי באמת תוכנית טובה, בעיקר כשההתמקדות היא בשמירה על הסביבה, הקמעונאים יקפצו מאושר", אומר טום דיוויס, מנהל חנות סירס מקומית. הוא ומנהלים רשתות נוספות בטקסס מעריכים שהתוכנית תעודד חלק מהצרכנים לרכוש מכשירים חשמליים מוקדם יותר משתכננו, ואף ירכשו מכשירים יקרים יותר. עם זאת הם חוששים שכספי ההטבות ייגמור מהר מאד.

לדברי הקמעונאים תוכניות דומות זכו להצלחה במדינות אחרות, לראיה ארבע מדינות כבר סיימו לחלק את הכספים שקיבלו. אולם התכנית של טקסס היא נדיבה במיוחד, כך שהקמעונאים מצפים לדחיפה גדולה למכירות, זאת לאחר שנפגעו מהמיתון. בסירס דיווחו על ירידה של 10% שנה שעברה במכירות.

"התוכנית תעודד אנשים שאחרת היו מחכים שישה חודשים עד שנה למהר ולבצע את הרכישה כבר עכשיו, ואף לרכוש מכשירים טובים וחסכוניים יותר באנרגיה", מסכם דאג מור מסירס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות