אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בארונס מקפיץ את מניית הוושינגטון פוסט צילום: בלומברג

בארונס מקפיץ את מניית הוושינגטון פוסט

העיתון העריך בסוף השבוע, שהוושינגטון פוסט שווה 8.5 מיליארד דולר - כפול משווי השוק שלו, ומניית החברה קפצה בכ-9%

05.04.2010, 18:50 | סוכנויות הידיעות

מניית הוושינגטון פוסט קפצה היום בכ-9% לאחר שבסוף השבוע "בארונס" כינה את המניה "זולה כעפר" ובשפת המקור - "dirt cheap". החברה, שהינה אחזקה וותיקה של וורן באפט באמצעות ברקשיר האת'וואי, עשוייה להיות החברה המתומחרת בחסר ביותר בשוק התקשורת האמריקאי ומנייתה עשוייה להכפיל את שווייה לעומת המחיר הנוכחי, להערכת העיתון.

החברה שבשליטת משפחת גרהאם, שווה 8.5 מיליארד דולר אך נסחרת בשווי שוק של 4.2 מיליארד דולר בלבד מאחר שהמשקיעים לא נותנים לה קרדיט עבור קפלן, חטיבת החינוך שמייצרת מעל מחצית מהכנסות החברה ורווחיה, לפי בארונס.

להערכת העיתון, קפלן שווה 5 מיליארד דולר או כפול מהיקף ההכנסות שלו בשנה החולפת, בסך של 2.6 מיליארד דולר ובכל מקרה מדובר בחטיבה זולה מהמתחרות, DeVry ו-Strayer.

עסקי הטלוויזיה בכבלים של החברה שווים כ-2 מיליארד דולר, תחנות הטלוויזיה עצמן שוות 1 מיליארד דולר והעיתון והמגזין ניוזוויק שווים אפס. ספין אוף, ('חלוקת דיווידנד בעין') של קפלן תהיה הדרך הטובה ביותר להגדיל את מחיר המניה של החברה אך משפחת גרהאם לא מאמינה שמהלך כזה ייטיב עם בעלי המניות, הוסיף "בארונס".

גם בהיעדר ספין אוף מניות החברה עשויות לעלות כאשר המשקיעים יתחילו לתמחר כראוי את קפלן ואם תצא לדרך התכנית לרכישת מניות המהוות 8% מהחברה כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות