אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירותי הענן של מיקרוסופט מגיעים לישראל צילום: רויטרס

שירותי הענן של מיקרוסופט מגיעים לישראל

ענקית התוכנה משיקה את חבילת היישומים העסקיים המקוונים Microsoft Online Services ואת פלטפורמת Azure, והם יהיו זמינים לחברות וארגונים ישראליים כבר בימים הקרובים

06.04.2010, 10:08 | עומר כביר

הענן של מיקרוסופט מגיע לישראל. ענקית התוכנה משיקה בארץ את פלטפורמת שירותי הענן שלה, שכוללת את תשתיות המחשוב Windows Azure, שתהיה זמינה ב-9 באפריל, ואת חבילת היישומים העסקיים Microsoft Online Services, שתהיה זמינה ב-12 באפריל.

השירותים השונים שיושקו הינם, למעשה, שירותי ענן של מערכות הפעלה ותוכנות עסקיות שונות של מיקרוספט, במודל שמאפשר לעסקים לשלם לפי השימוש ובלי צורך להתקין את התוכנות על שרתי החברה. כל התוכנות והמידע שיצרו המשתמשים באמצעות שירותים אלה יאוחסנו על שרתי מיקרוסופט. שירותים אלו כוללים מערכת ההפעלה לשרתים, בסיס הנתונים, אפליקציות ושירותי אפליקציות, כלי פיתוח ומודל פיתוח.

השירותים יסופקו בשיטת Software + Services, המאפשרת לכל חברה לשלב בין התקנת תוכנות ושמירת מידע בשרתי העסק, לבין שימוש בתוכנות באמצעות שירותי המחשוב בענן. זאת, בהתאם לצרכים המיוחדים של כל חברה. המחיר לשימוש בכל שירותי חבילת Micrsoft Online Services יעמוד על 10 דולר למשתמש בחודש בעבור לקוחות ללא הסכם רישוי עם מיקרוסופט.

"אנו שמחים להיות בין המדינות הראשונות בהן מושקים שירותי הענן של מיקרוסופט. זהו מהלך אסטרטגי שהוא ללא ספק אחד החשובים, לנו ולשוק ה-IT, בעשור הנוכחי", אמר מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין, בהודעה לעיתונות. "להערכתי, השוק הישראלי, שהתאפיין מאז ומתמיד באימוץ מוקדם של טכנולוגיות ותפישות חדשות, יידע להפיק את מרב התועלת גם מעידן הענן שהפך עתה לחלק מרכזי מהמציאות העסקית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה ששכחות להגיד לכם..
שמדובר בגרסת בטא, שהמדינות שהושקו בהן השירותים הן מדינות נדחות (משום מה באנגליה, גרמניה צרפת וכו'.. אין השקה של השירות). שאין תמיכה טלפונית, שהתמיכה מאוד מוגבלת: באנגלית, בשעות העבודה לפי זמן ארה"ב ועם כל כך הרבה מגבלות שאת כל מה שחסכתם תשלמו לטכנאי שידרש להתמודד עם שירות בלי תמיכה סבירה.
חנן ענן , כדור הארץ  |  06.04.10