אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלנים בחרו לבייב? נגב קרמיקה פורחת, ויה ארקדיה מסתבכת

הקבלנים בחרו לבייב? נגב קרמיקה פורחת, ויה ארקדיה מסתבכת

דו"חות חגיי חושפים את תוצאותיה של חברת מוצרי הגמר שמתחרה בנגב קרמיקה של אפריקה ישראל. ויה ארקדיה הציגה הפסד תפעולי של 2.2 מיליון שקל ב־2009

07.04.2010, 08:50 | סיון איזסקו

חברת חגיי, המפעילה את רשת ויה ארקדיה וסופר קרמיק חתמה את 2009 בהפסד של 15.3 מיליון שקל בנוסף להפסד של 5 מיליון שקל ב־2008. בעקבות ההפסדים הציגה החברה גירעון של 50 מיליון שקל בהון העצמי, גירעון של 78.5 מיליון שקל בהון החוזר והערת "עסק חי". עם זאת, לאחר תאריך המאזן הגיעה החברה להסכם עם הבנקים המממנים (הפועלים ולאומי) על פריסה לטווח ארוך של האשראי בהיקף של 100 מיליון שקל שסווג במקור כאשראי לטווח קצר - כך שבעיית הגירעון בהון החוזר נפתרה לעת עתה ולחברה עודף בהון החוזר של 19.7 מיליון שקל.

עיקר פעילותה של חגיי נעשית באמצעות רשת ויה ארקדיה העוסקת בשיווק ומכירה של קרמיקה, שיש וכלים סניטריים. העמקת ההפסד ב־2009 נבעה בעיקר מירידה של 19% בהכנסות - ל־195 מיליון שקל. חגיי מסבירה את הירידה במחזור המכירות בהחלטת החברה לסגור את פעילות מכירת מוצרי האינסטלציה לקבלנים. לטענת החברה, שהובילה אותה למכור את המלאים בתחומים שהופסקו במחירים מופחתים.

תוצאות אלה של חגיי עגומות במיוחד בעיקר בהשוואה לתוצאות של המתחרה הגדולה שלה, נגב קרמיקה, באותה התקופה. נגב קרמיקה בניהולו של אבי מוטולה רשמה גידול של 6% במחזור המכירות שהסתכם ב־480 מיליון שקל והציגה רווח נקי של כ־24 מיליון שקל. ההערכות הן כי האיתנות הפיננסית של נגב קרמיקה מהווה תמריץ לקבלנים הגדולים לעבוד עימה לעומת עבודה עם ויה ארקדיה.

חגיי הציגה ב־2009 הפסד תפעולי של 10.4 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי מזערי של 2.2 מיליון שקל בשנת 2008. ההפסד התפעולי נגרם, בין היתר, כתוצאה מהוצאות מכירה ושיווק שהסתכמו בכ־54 מיליון שקל והוצאות הנהלה וכלליות של כ־12 מיליון שקל. למעשה כל החברות־הבנות של חגיי הציגו הפסד בשנת 2009. על רקע תוצאות אלו הודיע מנכ"ל החברה אריה קרמרמן על סיום כהונתו. החברה דיווחה לבורסה כי קרמרמן מסר לחברה כי הוא "סבור שמערכת היחסים ורמת האמון שבינו לבין נציגי הרוב שבקרב בעלי המניות אינן תורמות לקידומה של החברה ואינן מאפשרות לו את המשך כהונתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות