אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החיפושים גינקו תגייס בהנפקה ראשונית לציבור עד 50 מיליון שקל צילום: אלבטרוס

חברת החיפושים גינקו תגייס בהנפקה ראשונית לציבור עד 50 מיליון שקל

החברה מתכננת השנה שני קידוחים יבשתיים ובוחנת הכנסת שותפים ל"גוליבר"; גינקו זכאית לתמלוגים בשיעור של 10% עד 12.5% מהכנסות זרח ממכירת נפט

07.04.2010, 11:27 | שהם לוי
סאגת חיפושי הגז והנפט בבורסה בתל אביב לא פוסקת: חברת גינקו חיפושי נפט, בעלת השליטה בשותף הכללי של השותפות זרח חיפושי נפט וגז, מתכוונת לגייס הון בהנפקה ראשונית בבורסה בתל אביב. החברה מתכננת גיוס של כ-40 עד 50 מיליון שקל המיועדים להשקעה בתוכנית החיפושים והקידוחים של החברה. החברה צפויה להגיש בשבוע הבא את טיוטת תשקיף ההנפקה לרשות ני"ע ולבורסה.

גינקו העוסקת בחיפושי נפט וגז מזה עשר שנים. בסוף שנת 2006 יזמה את הנפקת שותפות הנפט והגז זרח וכיום היא מחזיקה כ-5% מיחידות ההשתתפות של השותפות. בנוסף זכאית גינקו תמלוגים נוספים בשיעור של 10%-12.5% מהכנסות זרח ממכירת נפט וגז.

בהנפקת גינקו ישולב מנגנון שיקנה למשקיעים בהנפקה זכויות בהכנסות מבארות הנפט של רישיון "לובה" בשיעור של 12.5%. התמלוג הנוסף למשקיעים דומה לשיעור התמלוג המחוייב למדינה מהכנסות ממכירת נפט וגז.

המכון הגיאופיזי יפרסם עיבוד מקיף של סקרים ססמיים ברשיון "לובה"

המכון הגיאופיזי צפוי לסיים בחודשים הקרובים עיבוד מקיף של קווים סיסמיים שבוצעו בשטח הרשיון ולפענחם. קידוח "לובה 1" מתוכנן להיות בבקע ים המלח (עומק של 400 מטר מתחת לפני הים) לעומק של 3.4 ק"מ.

נכסי הנפט של קבוצת גינקו כוללים כיום שישה רשיונות יבשתיים והיתר מוקדם עם זכות קדימה בים, חלקם בשותפות ובבעלות שותפות זרח, בשטח כולל של כ-1.9 מיליון דונם. לגינקו שני רשיונות בלעדיים עם אחזקה של 100%.

הרשיון הראשון של החברה הוא "לובה" (כ-150 אלף דונם) והשני הוא "שחר" (כ-389 אלף דונם) הנמצאים לאורך ים המלח. בנוסף מחזיקה החברה בשותפות שווה עם זרח מחצית מרשיון "אורלי" (כ-102 אלף דונם) ומחצית מהיתר מוקדם עם זכות קדימה ב"גוליבר", רצועה ימית לאורך ת"א חיפה (כ-509 אלף דונם).

נכסי הנפט של זרח כוללים כיום בנוסף לרשיון "זרח" (כ-400 אלף דונם), את "מאיה" (כ-40 אלף דונם) ו"צורים" (כ-355 אלף דונם). בנוסף לאחזקה הישירה בשותפות "זרח" זכאית גינקו לתמלוגי על בנכסי הנפט של זרח: 12.5% ברשיון זרח, הכולל את קידוחי צוק תמרור, 10% ברשיון מאיה ו-12.5% ברשיון צורים. ב"אורלי" ו"גוליבר" שיעור תמלוג העל של גינקו הינו 10% בנוסף לאחזקה הישירה ברשיונות.

משקיעים זרים הביעו עניין - גינקו רוצה לצרפם

מאז זכתה קבוצת גינקו בהיתר המוקדם של "גוליבר" קיבלה פניות ממשקיעים בארץ ובחו"ל, חלקן חברות מובילות בתחום זה, להשתתפות בהשקעה. גינקו בוחנת את הפניות ועשויה לצרף משקיעים. עפ"י תוכנית החיפושים צפויה החברה לבצע סקר ימי בשטח ההיתר בחודשים הקרובים באמצעות המכון הגיאופיזי בעלות של כ-20 מיליון שקל.

קבוצת גינקו מתכננת השנה שני קידוחים יבשתיים: אחד ברשיון "לובה" וקידוח נוסף, אלכסוני ברשיון צורים לעומק של 2,300 מטר. ב"צורים" שותפה בקידוח (15%) מודיעין בשליטת צחי סולטן ונוחי דנקנר. בנוסף נערכת הקבוצה להפקת נפט, ביחד עם חברות מקבוצת תשובה, אבנר ודלק קידוחים בקידוחי צוק תמרור, חלמיש ואמונה בהיקף של כ-370 חביות ביום ביום.

על בעלי המניות הגדולים בחברת גינקו נמנים: רמי קרמין (כ-27%), יאיר קרני (כ-25%), משפחת קשורי (כ-19%, חלקן בנאמנות ע"י יאיר קרני) משפחת יונס נזריאן (כ-7%) וקבוצת האחים משה ואליהו שושן (כ-8%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות