אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולומביה מתעניינת בטנקים מתוצרת התעשייה הצבאית

קולומביה מתעניינת בטנקים מתוצרת התעשייה הצבאית

סגן מפקד צבא היבשה של קולומביה נכח בטקס לסיום פרויקט השבחת הטנקים של צבא טורקיה על ידי התעשייה הצבאית ואלביט מערכות

07.04.2010, 19:40 | נעמה סיקולר

ישראל מסרה היום (ד') לטורקיה את הטנק האחרון במסגרת פרויקט ההשבחה הגדול של התעשייה הצבאית ושל אלביט מערכות. מדובר בפרויקט השבחת הטנקים הגדול מסוגו בעולם במסגרתו השביחה התעשייה הישראלית 170 טנקים עבור משרד ההגנה הטורקי. באירוע לסיום הפרויקט נכח גם סגן מפקד צבא יבשה של קולומביה, הגנרל ארדילה, שבא לבחון את ביצועי הטנק.  

עלות הפרויקט, שהתחיל בשנת 2002, הסתכמה ב-687 מיליון דולר. את ההשבחה ביצעה התעשייה הצבאית ואת מערכות האלקטרוניקה והאלקטרואופטיקה סיפקה אלביט מערכות, שחלקה בפרויקט עמד על 190 מיליון דולר.

מלבד ההשבחה הפיזית שהתבצעה במרכז שיקום והשבחת הטנקים של צבא טורקיה על ידי תעש וקבלני המשנה שלה, גם סופקה לצבא הטורקי תמיכה לוגיסטית כוללת הכוללת הדרכת צוותי ומדריכי הפעלה, הדרכת מדריכי אחזקה, ספרות טכנית וחלפים. כמו כן קיבל הצבא הטורקי אחריות ותמיכה טכנית בטנקים המוצבים ביחידות השדה שלו.

בטקס חגיגי שהתקיים מוקדם יותר היום בטורקיה במעמד שר ההגנה, מסרה התעשייה הצבאית את הטנק האחרון. מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי שני, יצג את מדינת ישראל בטקס. את תעש יצגו יו"ר התעש תא"ל (מיל') אבנר רז, מנכ"ל התעש מר אבי פלדר. ואת אלביט יצג יוסי אקרמן, נשיא החברה.

יו"ר תעש, אבנר רז, הביע את ביטחונו כי פרויקט זה הינו שיתוף פעולה ראשוני לפרויקטים נוספים בין המדינות, וציינו את ייחודו של הפרויקט ותרומתו לשיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לטורקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות