אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העצורים בפרשת הולילנד יערערו על הארכת מעצרם צילום: יריב כץ

העצורים בפרשת הולילנד יערערו על הארכת מעצרם

לפחות ארבעה מחמשת העצורים בפרשת הולילנד יערערו הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה על מעצרם

08.04.2010, 09:09 | איתי הר אור

לפחות ארבעה מחמשת העצורים בפרשת הולילנד יערערו הבוקר (ה') בשעה 11:30 לבית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה על מעצרם, שהוארך ביום שלישי בבית משפט השלום בראשון לציון.

הלל צ'רני, אליהו חסון ואורי שטרית יטענו כי לא היה מקום להאריך את מעצרם בשמונה ימים, ואילו אורי מסר יטען כי לא היתה הצדקה להאריך את מעצרו בשישה ימים. עצור נוסף, מאיר רבין, שוקל גם הוא אם לערער על הארכת מעצרו בשמונה ימים.

בית משפט השלום בראשון לציון, שהאריך את מעצרם, קבע כי מספר הימים הרב נדרש כדי לתת יד חופשית למשטרה לחקור את הפרשה שהוגדרה כסבוכה ומורכבת. סגן נשיא בית משפט השלום אברהם הימן קבע כי על פי היקף הראיות לכאורה שבפניו ועומקן, יש לאפשר למשטרה לבצע את החקירה באין מפריע.

הפרשה, אשר הותרה אתמול לפרסום חלקי, הוגדרה על ידי בית המשפט כ"חמורה בתולדות המדינה" וכזו "שתזעזע את אמות הסיפים". על פי החשד, העצורים, בהם עו"ד מסר, מהנדס העיר ירושלים לשעבר, אורי שטרית, בעלי הקרקע לשעבר של מתחם הולילנד, הלל צ'רני, חשב החברה, ואליהו חסון, נתנו, קיבלו והעבירו שוחד של עשרות מיליוני שקלים לעשרות גורמים שונים על מנת להיטיב עם בעלי הקרקע עליה הוקם פרויקט הנדל"ן השנוי במחלוקת במתחם הולילנד. מעצרם של ארבעה מהחשודים הוארך ב-8 ימים, מעצרו של מסר הוארך ב-6 ימים ואילו חשוד נוסף שוחרר למעצר בית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות