אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כפי שנחשף ב"כלכליסט": יואב בן אור פורש מתפקיד המשנה לממונה על שוק ההון צילום: עמית שעל

כפי שנחשף ב"כלכליסט": יואב בן אור פורש מתפקיד המשנה לממונה על שוק ההון

בן אור הצטרף לאגף שוק ההון במשרד האוצר לפני כ-11 שנים, בין השאר כיהן כממלא מקום הממונה על שוק ההון עד למינויו של עודד שריג לתפקיד

08.04.2010, 11:46 | גיל קליאן

כפי שנחשף ב"כלכליסט": המשנה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, יואב בן אור, הודיע היום (ה') לשר האוצר,  יובל שטייניץ, לסגן שר האוצר, יצחק כהן, ולמפקח על הביטוח, עודד שריג, על כוונתו לפרוש מהאגף בחודשים הקרובים.

בן אור (42), בעל תואר בוגר ומוסמך במנהל עסקים ותואר בוגר במשפטים מהאוניברסיטה העברית, הצטרף לאגף שוק ההון במשרד האוצר לפני כ-11 שנים. במהלך השנים בהן עבד באגף, היה אחראי על תחומים רבים, ביניהם תחום הביטוח הכללי, הפיקוח על סוכני ביטוח ויועצים פנסיונים, אכיפה ותחום החיסכון הפנסיוני - קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים. בנוסף, ריכז בן אור בארבע וחצי השנים האחרונות את הטיפול בתחומי כח האדם והמינהל באגף שוק ההון.

במסגרת עבודתו באגף שוק ההון, היה בן אור ממובילי הרפורמה בביטוח רכב חובה, היה נציג האגף בוועדת המעקב על חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים וחבר בוועדת שוחט לחלוקת זכויות פנסיה בין בני זוג. היה אחראי להקמת מאגרי המידע למלחמה בהונאות ביטוח ועמד בראש הצוות להקמת מסלקה לחיסכון הפנסיוני. כמו כן, הוא היה אחראי ליישום רפורמת בכר ולהסדרת כניסת הבנקים לייעוץ פנסיוני.

לאחר פרישתו של ידין ענתבי עד למינויו של עודד שריג לממונה על שוק ההון, שימש בן אור כממלא מקום הממונה על שוק ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
למגיב מס' 1 - תאר לך שרופא היה מקבל רישיון בלי ללמוד אנטומיה
ההקבלה שהזכרת ממש לא נכונה. הבחינה מקצועית א' כוללת הרבה חומר בנוגע לייעוץ השקעות ואסטרטגיות השקעה שרלבנטי להבנה של סוכן הביטוח את אופן ההשקעה של הגופים המוסדיים במוצרי החיסכון הפנסיוני. כיצד אתה רוצה להתיימר לייעץ ללקוח על מוצר פנסיוני אם אתה לא מסוגל להבין זאת??
לקוח פוטנציאלי  |  08.04.10
1.
יואב לפני שאתה עוזב תתקן את הליקויים בתקנות הרישוי לסוכנים ויועצים
תתאר לך שהיה לך רישיון עו"ד זמני או שהיו אומרים לך שבכדי להיות משפטן תלמד כירורגיה פלסטית מעניין מה היית אומר? אתה וידין ענתבי גרמתם לאנשים להיות חסרי יכולת להתפרנס במקצוע שלהם עם כל הניסיון שצברו בטוענות שווא מצג שווא לוועדת הכספים של הכנסת בשיתוף פעולה עם לשכת סוכני ביטוח הנבלות האלה שדואגים לרפד ישבנם של הסוכנים שיכולים להיות חברים שם בלשכה והאמת צריכה לצאת לאור לאט לאט בשיטת הסלמי וגם לך מחכים בחוץ כל אלה שצריכים לעשות מקצועית א'
דן  |  08.04.10