אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתידה של ארסנל ייקבע בארה"ב צילום: רויטרס

עתידה של ארסנל ייקבע בארה"ב

לסטן קרונקי, בעלים של כ-29.9% ממניות הקבוצה, יש 72 שעות להשיב על הצעה בשווי 300 מיליון דולר על קבוצת הפוטבול שבבעלותו. אם יחליט למכור יוכל להשקיע ברכישת מניות נוספות של ארסנל

08.04.2010, 14:29 | אוריאל דסקל

לסטן קרונקי, בעלים של כ-29.9% ממניות ארסנל, יש 72 שעות לקבל או לדחות את ההצעה למכור את חלקו (40%) בקבוצת הפוטבול סיינט לואיס ראמס.

ההחלטה תשפיע גם על המשך הניסיונות שלו לרכוש מניות של ארסנל ובעצם להשלים את רכישת הקבוצה מלונדון.

אם יחליט למכור את קבוצת הפוטבול שלו לשאהיד קהאן, איש עסקים אמריקאי, יקבל כ-300 מיליון דולר, אותם יוכל להשקיע ברכישת מניות נוספות של ארסנל.

בינתיים סטן קרונקי החזיר חובות של 17 מיליון ליש"ט לדני פיזמן, ממנו רכש מניות בשנה שעברה. האמריקאי רכש מפיזמן 8% מארסנל בעלות של 42.3 מיליון ליש"ט. הוא עדיין חייב לו 4.25 מיליון ליש"ט לאחר ששילם בינואר 10.6 מיליון ליש"ט.

כיום נמצא קרונקי 10 מניות בלבד מהגעה לרף 30% ממניות ארסנל, מה שיחייב אותו להגיש הצעה על המועדון כולו. האמריקאי יכול להגיע לשליטה מלאה אם יגיע ל-50%, כלומר אם ירכוש 16.1% מפיזמן (מקורבו בדירקטוריון) ועוד 4% ממחזיקי מניות קטנים. אם יגיע ל-90% יחויב לרכוש את כל שאר המניות.

בצד המקצועי נודע לעיתונות הבריטית כי ארסן ונגר, מנג'ר ארסנל, מעוניין לחזק את ההגנה ומוכן להשקיע כספים רבים בכך. וויליאם גאלאס, סול קמפבל ומיקל סילבסטרה המזדקנים מסיימים את החוזה שלהם בקיץ וארסן ונגר בודק את אפשרויות צירופם של ברדה האנגלנד מפולהאם, נבן סובטוטיץ' מדורטמונד ועוד.

ה"גרדיאן" מדווח עוד כי ונגר מתעניין גם בג'ק רודוול הבריטי. מרוואן צ'אמח המרוקני צפוי להצטרף מבורדו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות